СОТ визнала неправомірними українські мита щодо російського нітрату амонію

Світова організація торгівлі (СОТ) оприлюднила рішення у справі суперечки Росії проти України щодо антидемпінгових заходів Києва стосовно нітрату амонію з Росії, згідно з яким Україна програла по ключових позиціях

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

Водночас в українському відомстві це рішення трактують як перемогу, стверджуючи, що експерти СОТ підтримали основну позицію України.

"Група експертів не заперечила позицію України в частині необхідності дотримання ринкового принципу формування вартості експортного товару та відхилила ряд процесуальних вимог Росії", - заявили у міністерстві.

"Це важливе рішення, бо ним визнано право на проведення коригування при підрахунку нормальної вартості товару у випадку доведення її "неринкового" характеру. Така практика дозволяє створювати умови для функціонування конкурентного ринку з рівними умовами для всіх його учасників", - прокоментувала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська.

У міністерстві визнають, що група експертів ухвалила рішення щодо задоволення частини вимог Росії щодо окремих елементів процедури проведення розслідування, а у частині - підтримала позицію України.

Також у міністерстві визнають, що групою експертів було прийнято рішення щодо недотримання українською стороною вимог СОТ щодо розповсюдження у 2014 році дії антидемпінгових заходів на групу компаній "ЄвроХім", на продукцію яких в 2010 році на підставі рішень суду було встановлено нульову ставку мита.

Сторони мають право подати апеляцію на рішення, однак у Мінекономрозвитку ще не визначились, чи будуть іти на цей крок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна