Сонячне світло та волога допомагають вбити коронавірус

Період напіврозпаду частин вірусу OVID-19 скорочувався в лабораторних умовах по мірі збільшення температури та вологи

Про це свідчать дані американських вчених, дослідження яких представили в Білому домі, передає Depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Як зазначається, науковців з усього світу підтверджують, що коронавірус, як і інші віруси, вразливий до сонячного світла і тепла.

"Отже, якщо ми подивимося на 18-годинний період напіврозпаду, те, що ви в основному говорите, це те, що кожні 18 годин життя вірус зменшується вдвічі. Тому якщо ви почнете з тисячі частинок вірусу, то через 18 годин він знизиться до 500, через 18 годин після цього знизиться до 250, і так далі, і так далі", – пояснив в. о. секретаря наук і технологій Департаменту внутрішньої безпеки США Вільям Брайан.

Однак, процес можна знизити з 18 годин до майже 1,5 хвилини, якщо поступово підвищувати температуру і додати ультрафіолет, який приходить з сонячним світлом.

"В умовах, які ми тестували на сьогодні, вірус у краплинах слини найкраще виживає в закритих і сухих умовах. Вірус швидше за все вмирає при наявності прямих сонячних променів. Підвищення температури та вологості в потенційно забруднених приміщеннях знижує стабільність вірусу. І може стягуватися додаткова турбота про сухі середовища, не схильні до впливу сонячного світла", – наголосив науковець.

За словами Брайана, дослідження проводилися в лабораторних і контрольованих умовах. Умовний вірус на поверхнях дитячого майданчика, яка піддається прямому впливу сонячних променів, швидко помре, але в тіні може жити трохи довше.

Нагадаємо, у світі розробляються понад 100 потенційних вакцин.

Станом на ранок 25 квітня коронавірус підхопили вже понад 2,8 млн людей у світі.

Як повідомлялося, в Україні COVID-19 "підхопили" вже 8125 людей.

Відомо також, що хворих на COVID-19 українців різко побільшало за кордоном.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна на карантині до 11 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme