Польська прокуратура хоче посадити двох росіян за вбивство президента Качиньського

Сьогодні Головна військова прокуратура Польщі зібрала прес-конференцію, щоб розповісти, чому загинув президент Польщі Лех Качиньський - і з ним ще 95 осіб

Польська прокуратура хоче посадити двох…

Доповідь, представлена на суд громадськості прокурором Іренеушем Шелонгом - результат п'ятирічного розслідування катастрофи польською військовою прокуратурою - це 200-сторінковий документ, в якому слідчі і експерти зібрали і оцінили всі фактори, що призвели до катастрофи.

Екіпаж

Основною причиною катастрофи названі дії екіпажу президентського літака.
Зокрема, "першою причиною катастрофи експерти назвали невірні дії екіпажу, який знизив літак нижче мінімальної висоти для приземлення і не пішов на друге коло", - заявив Шелонг.

"Це були неадекватні дії для наявних погодних умов", - вказав він. "Керівник екіпажу не мав права через відсутність візуального контакту із землею знижуватися нижче 120 метрів", - додав прокурор.

Далі - ще цікавіше. За даними польської прокуратури, з усього екіпажу необхідні допуски для здійснення польоту президентським літаком мав тільки бортінженер. Командир корабля взагалі не мав права пілотувати Ту-154М.

Диспетчери

Не оминули увагою польські слідчі і дії російської сторони.

"Експертами були оцінені також дії диспетчерів", - зазначив в ході прес-конференції Іренеуш Шелонг. За його словами, 24 березня "було видано постанову про пред'явлення звинувачень у скоєнні злочину двом громадянам РФ - членам групи управління польотами".

"Один з них звинувачується в створенні ситуації безпосередньої небезпеки в повітрі. Інший звинувачується в ненавмисному доведенні до катастрофи в повітряному просторі", - вказав Шелонг. Він додав, що вже запущена процедура пред'явлення обвинувачення росіянам і забезпечення їх допиту в якості підозрюваних. Було також відзначено, що прокуратура не буде інформувати про деталі цього процесу.
При тому Слідчий комітет Росії відкинув звинувачення Варшави на адресу російських авіадиспетчерів, які працювали в аеропорту Смоленська в день катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського.

"За результатами, наявними на даний момент, жодних порушень у діях групи керівництва польотами виявлено не було. Вони діяли в точній відповідності як з інструкціями, так і з міжнародними нормами. Стенограми записів з пункту управління польотами давно знаходяться у відкритому доступі", - заявив офіційний представник СКР Володимир Маркін.

Розслідування продовжується

Також Головна військова прокуратура Польщі перенесла ще на півроку - з 10 квітня до 10 жовтня - термін завершення розслідування авіакатастрофи.

"Головною військовою прокуратурою 24 березня було прийнято рішення про продовження слідства на черговий термін - до 10 жовтня 2015 року", - вказав прокурор. Терміни завершення розслідування переносяться прокуратурою регулярно - кожні півроку.

Нагадаємо, що 10 квітня 2010 в результаті авіакатастрофи польського президентського літака Ту-154М під Смоленськом загинули всі 96 пасажирів, що знаходилися на борту, в тому числі президент Польщі Лех Качинський.

Це найбільша за кількістю жертв серед авіакатастроф, в яких гинули перші особи держави. Президент Лех Качинський прямував до Росії з приватним візитом на чолі польської делегації на жалобні заходи з нагоди сімдесятої річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme