ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Смерть Олега Сенцова стане ганьбою Росії": російська інтелігенція виступила із заявою

Літературне правозахисне об'єднання "Вільне слово", петербурзький ПЕН-клуб і члени "Вільного історичного товариства" виступили із заявою "Врятувати Олега Сенцова"

Depo.Світ
21 травня 2018 19:22
ФОТО: depo.ua

Її текст і список підписантів опубліковано на сайті газети російських науковців "Троицкий вариант", передає Depo.ua.

"Засуджений на двадцять років український режисер Олег Сенцов, визнаний правозахисним рухом "Меморіал" політичним в'язнем, прямо зараз веде безстрокове голодування, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів у Росії. Люди, які знають Сенцова, впевнені, що він піде до кінця. Ми вимагаємо відправити Сенцова на його батьківщину - в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував", - йдеться в заяві.

Автори документа також звернулися до учасників Петербурзького економічного форуму із закликом підтримати заяву.

Серед підписантів - лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, Людмила Уліцька, Віктор Шендерович, Вероніка Доліна, Борис Соколов та багато інших - усього понад сто осіб.

Письменниці Аліса Ганієва і Вікторія Івлева, які також підписали заяву, на Пушкінській площі Москви брали участь у серії поодиноких пікетів на підтримку Сенцова.

Нагадаємо, 16 травня український політв'язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в'язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

Сестра Сенцова також повідомила, що за тиждень голодування українського політв'язня Олега Сенцова жоден політик навіть не подзвонив.

За словами адвоката, Сенцов заявив про намір голодувати навіть до фатального кінця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ