Словаччина пожаліла Росію за санкції та тиск

Спікер Національної ради Словаччини Андрій Данко заявив, що виступає проти санкцій тиску ЄС на Росію

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"Я не є прихильником таких суворих заходів, як санкції. Потрібен діалог. Я скажу навіть, може бути, дещо перебільшено: санкції є першим кроком до конфлікту, до локальних воєн", - сказав Данко.

За його словами, Росія, Словаччина, Євросоюз і Азія "можуть і повинні співпрацювати".

"Як слов'янський народ, ми повинні зробити все для того, щоб сприяти зняттю напруженості між Росією і Євросоюзом. Там, де буде можливо допомогти Російської Федерації, я завжди буду підтримувати такий підхід", - додав він.

Нагадаємо, 9 жовтня Комітет із питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme