Швидко виготовити вакцину від коронавірусу не вийде, – інститут Роберта Коха

Наразі немає вакцини проти нового типу коронавірусу, і швидко виготовити її не вийде
 

Про це повідомив голова інституту Роберта Коха в Німеччині професор Лотар Вілер на прес-конференції в Берліні, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Вакцини проти цього вірусу немає, розробити і протестувати його так швидко неможливо", – сказав Вілер.

Він назвав ситуацію з вірусом "дуже динамічною", за якої захворювання може поширитися швидко.

Професор також заявив, що носити маски має сенс тільки тим, хто вже заразився коронавірусом, а не тим, хто боїться його "підхопити".

"Якщо ви самі захворіли і носите таку маску, то якщо ви кашляєте або чхаєте, вірус не може поширитися далеко, це зрозуміло. Але для щоденного користування немає свідчень того, що це допомагає", – сказав він.

Дуже важливо також якомога частіше мити руки.

"Ми знаємо, що цей вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, тобто якщо хтось чхає або кашляє і закривається при цьому рукою або хусткою, це допомагає, як би банально це не звучало. Якщо людина після цього подала комусь руку, то можна теж заразитися, це означає, що дуже важливо мити руки", – сказав він.

За даними інституту, в Німеччині підтверджено десять випадків інфікування, їх зафіксовано в Баварії, Північному Рейні-Вестфалії і Баден-Вюртемберзі. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що вакцину від коронавірусу в США можуть випробувати на людях протягом півтора місяців, для масового застосування вона буде готова через рік-півтора. 

Станом на ранок 27 лютого через зараження новим типом коронавірусу COVID-19, який з'явився в Китаї, вже загинула 2801 людина, а напередодні загальна кількість жертв становила 2763. 

Зокрема, на материковому Китаї померли від недуги 2744 людей, в Ірані – 19, Південній Кореї – 13, Італії – 12, Японії –сім (чотири з них – на круїзному лайнері Diamond Princess), в Гонконгу та Франції – по два, по одному – на Філіппінах та Тайвані.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні 

Наодинці з коронавірусом: Чи готові українські лікарі до перших пацієнтів з SARS-CoV-2

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme