Швеція готує своїх громадян до війни

Шведський уряд 21 травня презентував буклет з інформацією для громадян щодо того, як поводитися у разі війни, природних катаклізмів і кібератак

Буклет називається "Якщо прийде війна чи криза" (If Crisis or War Comes), передає Depo.ua з посиланням на DW.

Востаннє подібний буклет було видано в Швеції у 1961 році, у часи "холодної війни".

Буклет підготувала Шведська цивільна агенція надзвичайних ситуацій (SCCA). Матеріал розішлють 4,8 мільйона громадян Швеції протягом 28 травня - 3 червня.

"Навіть якщо Швеція і безпечніша, ніж багато інших країн… небезпеки все одно існують. Важливо, щоб кожен мав знання, що нам загрожує, щоб ми могли підготуватися на той випадок, якщо трапиться щоб серйозне", - заявив очільник SCCA Ден Еліассон.

Серед іншого, у тексті буклету йдеться про необхідність підготувати запас продуктів та інших ресурсів на випадок надзвичайної ситуації, про способи знайти укриття чи долучитися до оборони країни у ролі військового або цивільного віком від 16 до 70 років. Також автори матеріалу надають інформацію про виявлення фейкових новин.

20-сторінковий буклет не вказує на жодну конкретну країну як на потенційного агресора, однак випуск довідкового матеріалу відбувся на тлі останнього наростання напруженості у відносинах між Заходом та Росією. Швеція не є членом НАТО і не має сухопутного кордону з Росією, але восени 2014 року поблизу Стокгольма було зафіксовано невідому субмарину, після чого російські літаки кілька разів порушували повітряний простір Швеції.

Нагадаємо, у січні прем'єр-міністр Швеції Стефан Льовен заявив про створення нового органу для захисту громадян від "зовнішнього впливу" на загальних виборах 9 вересня. Він також заявив, що Росія може спробувати вплинути на вибори у Швеції через інформаційні ресурси, тому уряд включив кібератаки у список з восьми головних загроз для безпеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна