Президент ще на 12 років: Чого Україні чекати від "пожиттєвого" Путіна

Рішення Путіна "обнулити" терміни і гарантувати своє майбутнє до старечого маразму включно свідчить по те, що жодних інших ідей збереження чинного російського політичного режиму не залишилося

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Президент ще на 12 років: Чого Україні ч…

Російська Держдума оперативно прийняла скандальні зміни до Конституції в другому читанні. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 382 депутата, утрималися 44. Проти не проголосував ніхто. Відтепер буде "обнулено" президентські терміни, що дозволить чинному президенту Росії залишитися при владі ще 12 років після 2024-го. Майбутнє Володимира Путіна забезпечене – до 84-річчя включно.

Сам російський президент в пориві любові до духу – якщо не букви – законності заявив, що ця норма потребує не тільки парламентського схвалення, підтримки на всеросійському загальнонародному голосуванні, але ще й позитивного висновку Конституційного суду. Сумніватися в швидкості, вичерпності, і головне - позитивному характері цього висновку не доводиться.

Паралельно із тим російські депутати зняли з розгляду норму про саморозпуск нижньої палати парламенту і проведення дострокових виборів. Що недвозначно натякає на той факт, що навіть парламентські вибори, при всій своїй маріонетковості, Володимиру Володимировичу наразі не потрібні.

Це і є суть "нової путінської конституції", не дуже зграбно прикрашена юридичними новелами про шлюб як союз між чоловіком і жінкою, віру в Бога – того, який дозволяє красти в сусідів території, спадкові права Росії стосовно активів, міжнародних договорів, і, вочевидь, злочинів СРСР (хоча про останнє у Кремлі скромно промовчали), "державоутворюючий" народ та інші пишномовні дурниці.

Нова російська Конституція – це капітуляція Путіна перед реальністю. В якій не буде не те що нового СРСР - а навіть жалюгідної Союзної держави Росії та Білорусі не буде. І зараз це стало очевидно для всіх. Навіть для підстаркуватого самодура в Кремлі.

А єдине, на що здатен розраховувати правлячий режим на Росії – це тривіально зберегти власну владу іще на півтори десятків років. Просто примусивши всіх "зробити вигляд, що в нас тепер – нова Росія". Ну, і прописавши в Конституції імунітет для президента – якщо той раптом переживе навіть свою нову каденцію.

Путінська "вертикаль" вже не здатна не те що продукувати якісь нові політичні сенси, вона не в змозі навіть елегантно продовжити власне існування без тривіального політичного пересмикування. А єдине, що ця влада ще здатна гарантувати – це збереження "наявної лінії".

Наявної лінії кордонів та історичних міфів, наявного кола уявних друзів і справжніх ворогів. Наявних байок про "велич російського народу" і наявних воєн та конфліктів, якими оточена путінська Росія.

Саме цей момент і буде ключовим для України. Бо коли підуть розмови про те, що нові терміни Путіна є видимою ознакою слабкості чинного кремлівського режиму – це буде правдою.

Але правдою буде і той факт, що чіпляючись за збереження свого існування, Володимир Путін зробить все від нього залежне для збереження наявних конфліктів, які визначають геополітичну реальність на кордонах Росії. Тому потік "ихтамнєтов" до Донбасу не ослабне. Як не ослабне інтенсивність обстрілів на лінії зіткнення та активність провокацій в дипломатичній реальності. Просто тому, що все це стало невід'ємною частиною путінської Росії – яка тепер "назавжди".

Себто, звичайно, не назавжди – бо публічна відмова Путіна від будь-якої внутрішньополітичної перспективи призведе до внутрішньополітичної катастрофи впродовж кількох років. Але це вже буде зовсім інша історія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme