Сербія і Косово повернулися до перемовин про примирення

Президент Сербії Александар Вучич провів переговори з лідером Косова Хашимом Тачі в Брюсселі за посередництва високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні

За словами Вучича, сторони обговорили чимало важливих питань і домовилися про мирне вирішення проблем, взаємну повагу, щоб гарантувати безпеку для громадян, передає Depo.ua з посиланням на РТС.

"Я не оптиміст, але ми почали обговорювати ті питання, які я вважаю дуже важливими", - сказав Вучич, зазначивши, що звернеться до нації, коли побачить перспективу компромісного рішення.

Сербський лідер додав, що не буде підписувати остаточну угоду без "рішення народу".

Тачі після зустрічі заявив, що йдеться про спроби досягнення остаточної угоди, яка буде прийнятною як для Косова, так для Сербії.

"Це була важка зустріч, непроста, але позитивно, що дивимося у майбутнє на користь обох країн. Ми прийшли до висновку, що досягнення остаточної угоди про повну нормалізацію відносин між Косово і Сербією в інтересах обох сторін і регіону", - сказав він.

Тачі вважає, що країни багато втрачають, залишаючись ізольованими і не маючи змоги приєднатися до Євросоюзу.

"Ми повинні не бути заручниками міфів минулого, а жити в нинішній реальності й бачити майбутнє обох країн. Сьогодні у Косова і Сербії патріотизмом є не оплакування минулого, а досягнення миру і угоди щодо примирення", - переконаний Тачі, передає RTK.

Нагадаємо, 27 березня політична група "Сербський список" прийняла рішення залишити уряд у Приштині через затримання сербського дипломата.

Напередодні поліція Косова затримала сербського чиновника Марка Джурича, який без дозволу в'їхав на територію частково визнаної держави на Балканах, а також застосувала сльозогінний газ та світлошумові гранати через протести сербів у північній частині Косово.

Довідка. ЄС веде переговори із Сербією про вступ з 2014 року, але Брюссель наголошує, що жоден майбутній член ЄС не може мати територіальних або прикордонних суперечок.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александар Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом компромісу.

Серед країн ЄС Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина та Іспанія не визнають Косово як незалежну державу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme