Сенцов, Путін з газом та підірвані канадці: Що світові ЗМІ писали про Україну

Світові ЗМІ вкотре писали про Україну

Сенцов, Путін з газом та підірвані канад…

Найголовнішою темою, яка торкнулася України в світових ЗМІ, була зустріч президента Росії Володимира Путіна та канцлера Німеччини Ангели Меркель у Сочі.

Газ і транзит

Як пише The New York Times, важливою темою у переговорах Меркель з Путіним стала Україна. Звісно ж, на фоні розмов про "Північний потік-2" та українського транзиту газу, який "Газпром" після запуску потоку хоче зменшити до 10-15 млрд кубів на рік замість 80-90 млрд на сьогодні.

Ангела Меркель під час розмови з президентом Росії наполягала, що транзит газу через Україну має лишитися. Говорилося навіть про певні письмові гарантії для України. Володимир Путін був стриманим і запевнив, що транзит справді збережеться, якщо він буде економічно доцільним. І до переговорів з Україною в Кремлі готові.

Сенцов

Польська "Rzeczpospolita" нагадує про засудженого на 20 років на росії українця Олега Сенцова, котрий оголосив про голодування. Про нього почув увесь світ, коли після анексії Росією Криму його затримали російські служби і обвинуватили в тероризмі. Режисер від початку відхиляв усі звинувачення і стверджував, що вся справа була сфабрикована. 2015 року його засудили до 20-річного тюремного терміну. Кілька днів тому він оголосив голодний протест, вимагаючи, щоб російська влада звільнила всіх українських в'язнів. "Або вони виконають мої вимоги, або я помру у в'язниці", – цитує газета Олега Сенцова. Звільнити його закликала Путіна, зокрема, Європейська кіноакадемія і всесвітньо відомі актори, та це нічого не дало.

Підірвані бійці НАТО

Російські соцмережі розповсюдили черговий фейк. Нібито на Донбасі, в районі Авдіївки, підірвалися військові НАТО. Серед них троє канадців та двоє американців.

Як пише канадське CTVnews, за фейковою інформацією, яка розповсюджувалася російськими акаунтами, що постійно виливають бруд на НАТО, підрив стався поблизу Авдіївки і на мінах ЗСУ.

Канадці підкреслюють, що тролі посилалися на проросійські "ДНРівські групи".

За свідченням урядовців, жодного підриву не було. А все це - плоди діяльності російської пропаганди. І вже не перші. Влітку минулого року канадські військові прибули до Латвії. Тоді пропаганда Кремля почала плодити новини про Латвію як країну, яка не відбулася і що Росія найкраще підходить на роль світового лідера.

Арешт Вишинського

Про обшуки та затримання СБУ редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, в якого був російський паспорт та медалька за висвітлення анексії Криму, розповідали всі ЗМІ. The Los Angeles Times написав матеріал, в якому подав протест Росії та сухі дані про рішення Херсонського суду ув'язнити Вишинського, котрому загрожує 15 років за держзраду на 60 днів. Але американці також приділили увагу російській пропаганді, яка направлена проти України і розпалює конфлікт на Донбасі з 2014-го. Зокрема, випадок липня 2014-го року, коли російські пропагандисти повідомили, що під Слов'янськом наші військові розіп'яли трирічного хлопчика. На наступний день після "розіп'яття" Вишинський був у Слов'янську і не знайшов жодних доказів цього.

Дельфіни-патріоти

Представник Порошенка в Криму Борис Бабін повідомив, що в Криму загинули всі бойові дельфіни у спеціальному центрі ВМС України.

Натреновані військовими дельфіни контактували зі своїми тренерами за допомогою спеціальних свистків. А після анексії півострова росіяни отримали ці свистки і все інше спеціальне майно відповідної військової частини. Однак дресировані тварини відмовилися не тільки взаємодіяти з новими тренерами, а й приймати їжу і зрештою загинули від голоду.

"Дуже сумно, що дуже багато українських військових, які в 2014 році дислокувалися в Криму, поставилися до питання присяги і вірності прапору значно гірше, ніж ці дельфіни", - зазначив Бабін.

Британське The Guardian присвятило "патріотичним" дельфінам цілу статтю.

Видання наводить позицію Росії, яка заперечує звинувачення Києва в неналежному відношенні до бойових дельфінів, яких Москва захопила в 2014-му році. Мовляв, саме в Україні до них ставилися погано і Кремль взагалі ні до чого.

Проте, як пише The Guardian, "патріотичні" дельфіни могли і справді померти через погане ставлення росіян. Виданню відомо, що в 2016-му році був тендер на купівлю 5 дельфінів. В підсумку їх придбали у московського дельфінарію Utrish. Судячи за все, для Криму, хоча пояснень навіщо не було. Цілком можливо, щоб змусити зграю українських дельфінів перейти на їх сторону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme