Сенат США звинуватив у вбивстві Хашкаджі кронпринца Саудівської Аравії

Сенат Конгресу США схвалив резолюцію, яка покладає відповідальність за вбивство журналіста Джамаля Хашкаджі на кронпринца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана аль Сауда

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated Press.

Зазначається, що резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства.

Окрім того, сенатори схвалили окремий документ, який закликає до припинення американської допомоги військовій коаліції під керівництвом Саудівської Аравії в Ємені.

Після голосування в Сенаті резолюцію має схвалити Палата представників Конгресу США, а потім вона відправиться на підпис до президента Дональда Трампа.

Нагадаємо, 10 грудня Туреччина звинуватила генерального консула Саудівської Аравії в причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашкаджі у Стамбулі.

Низка країн G20 готові запросити розслідування справи Хашкаджі.

Довідка: 6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі.

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Пізніше у генпрокуратурі Туреччини повідомили, що після дев'ятигодинного обшуку в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, знайшли докази вбивства журналіста.

30 листопада турецький суд видав ордер на арешт 15 підданих Саудівської Аравії, які підозрюються в причетності до вбивства Джамаля Хашкаджі.

Низка американських сенаторів звинуватили наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана у причетності до вбивства журналіста.

Президент США Дональд Трамп також дав зрозуміти, що причетність принца не виключена, однак через це він не має наміру ставити під загрозу партнерство і багатомільярдний бізнес із Саудівською Аравією у сфері постачання озброєнь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна