Секс з неандертальцями пристосував людей до російського клімату

Міжнародна група вчених з'ясувала, які саме ділянки геному сучасних неафріканців містять найбільше неандертальських генів

Серед них особливо багато тих, що відповідають за імунітет і колір шкіри. З цього випливає, що вони були надзвичайно корисні їх носіям. Відповідна стаття опублікована в Current Biology, передає Depo.ua з посиланням на Life.

Дослідники проаналізували геноми 1500 сучасних неафриканців. Африканці були виключені з розгляду, оскільки, на відміну від європейців і азіатів, вони є чистими Homo sapiens, без домішок генів неандертальців і денисовців.

Зіставляючи обстежених ДНК з відомою неандертальською, вчені виявили 126 ділянок в геномах наших сучасників, де "чужих" генів виявилося найбільше. У ряді випадків їх частка сягала 65 відсотків, тобто була вищою, ніж генів вихідних Homo sapiens (негрів). Для деяких з цих ділянок конкретні функції не цілком ясні. Однак 31 ділянку достовірно відповідає за роботу імунітету, а ще сім - за колір шкіри.

До початку технологічної революції люди перебували під серйозним тиском природного відбору. Тому ті гени, які не давали своїм носіям якихось переваг або приносили шкоду, досить швидко вибраковують: їх власники гинули швидше інших.

Навпаки, ті гени, які давали переваги в боротьбі за виживання, мали більш високі шанси на передачу потомству, адже у їх носіїв це потомство частіше з'являлося і виживало.

Виходячи з цих міркувань, дослідники вважають, що імунна система неандертальців, що виникли в суворому кліматі Євразії під час льодовикових періодів, була більше пристосована для боротьби з хворобами, типовими для холодного клімату, ніж у наших африканських предків.

Їх шкіра, за сучасними уявленнями біла, як у нинішніх європеоїдів, також давала переваги в помірному поясі. Біла шкіра дозволяє повніше використовувати більш рідкісний на півночі ультрафіолет. З його допомогою в нашому організмі синтезується вітамін D. Його дефіцит вів до дитячого рахіту, що обмежувало виживання осіб з темною шкірою в північних регіонах.

Як відзначають вчені, нова робота показує, що гібридизація людини з іншими видами була не випадковою і малозначущою подією нашої історії, але мала значні позитивні наслідки. В першу чергу вона дозволила предкам європеоїдів і монголоїдів краще адаптуватися до складних для початково африканського виду умов прохолодного і не дуже сонячного клімату Євразії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme