Що вдіє Трамп, потрапивши на гачок до конгресменів

Оприлюднення нових подробиць стосовно вдячності Дональда Трампа до своїх російських друзів остаточно перетворило цього президента на найменш зручного для Кремля господаря Білого дому

Журналіст відділу «Світ»
Що вдіє Трамп, потрапивши на гачок до ко…

Президент США Дональд Трамп, вигравши вибори і отримавши владу, всерйоз збирався знімати з Росії економічні санкції, повертати вилучену Обамою у російських дипломатів власність, і вживати інших заходів для "зняття напруженості у стосунках з Москвою". Планувалась масштабна і урочиста зустріч Трампа з Путіним, на якій "великі держави" мали миритися.

Про це повідомило Yahoo! News з посиланням на джерела у Держдепартаменті. Важливість справи і репутація ЗМІ практично унеможливлюють ймовірність фейку.

Цим діям Трампа активно перешкоджали співробітники з команди Обами, які на той момент ще працювали в Держдепі. Дізнавшись про плани нового президента, вони повідомили про ці плани конгресменів. Демократ Бен Кардін і республіканець Ліндсі Грем спробували запустити механізм законодавчого забезпечення санкцій, яке б не дозволило американському президенту відмінити їх своїм указом.

Але через тиждень після описаних подій вибухнув скандал довкола трампівського радника з нацбезпеки Майкла Флінна – і всім у Білому домі стало якось трохи боязно дружити з Путіним.

З одного боку, ця інформація – яка, скоріше за все, вже давно є в розпорядженні комісії, очолюваної Робертом Мюллером, що розслідує втручання Росії в американські вибори – є першим вагомим підтвердженням того, що Трамп дійсно хотів "домовитись" із Путіним. І що всі чутки про дивне зближення з країною, яка, ймовірно, впливала на хід виборів у США є не просто чутками.

З іншого боку, оприлюднені новини не є сенсацією. Оскільки якщо й не конкретно ці кроки, то стратегія, в яку вони вписуються, була частиною передвиборної програми Дональда Трампа. За яку, до слова, голосували громадяни США – і яку він, за традицією американських президентів стосовно виконання передвиборних обіцянок, потрапивши в Білий дім намагався реалізувати.

Тому оприлюдненні Yahoo! News подробиці однозначно не стануть причиною імпічменту Дональда Трампа.

Оскільки імпічмент у США передбачений тільки у випадку вчинення президентом серйозних злочинів, або реальних дій (а не намірів), спрямованих на шкоду національній безпеці країни – то нереалізовані проекти примирення з Путіним і зняття санкцій на роль підстави для імпічменту підходять слабко.

Інша річ, що оприлюднена інформація остаточно віддає президента США у руки законодавців, які, за допомогою центральних ЗМІ можуть швидко й переконливо розповісти нації про те, що чинний президент не просто міг отримувати допомогу від Росії – а при тому таємно готувався за цю допомогу віддячувати. Тепер будь-який крок Трампа, який хоч якось може бути розціненим, як проросійський, стане каталізатором для атаки на нього як з боку демократичної опозиції, так і з боку "республіканських яструбів". Такої атаки Трамп однозначно не переживе.

І президент США, який добре знає, на який гачок він потрапив до Конгресу, скоріш за все, давно надіслав відповідний сигнал американським законодавцям стосовно того, що від небезпечної дружби з Росією він згоден відмовитись.

Саме цим можна пояснити його нещодавню принципову згоду на розширення антиросійських санкцій. Приміром, минулого тижня глава Національної економічної ради Білого дому Гері Кон заявив, що в адміністрації Трампа зараз цілком допускають навіть прийняття більш жорстких антиросійських санкцій, а про будь-які пом'якшення вже й думати забули. "Ми не знімаємо санкції з Росії. Ймовірно, ми розглянемо їх посилення", - констатував минулого тижня посадовець.

Вся ця історія якось день у день співпала з повідомленням про те, що очільники банківського комітету Сенату США, республіканець Майкл Крапо і демократ Шеррод Браун підготували новий законопроект для розширення антиросійських санкцій. Сенатори пов'язали посилення обмежувальних заходів з "діями Росії в Україні і в Сирії, а також кібератаками в США". Передбачається, що проект закону повинен вплинути на різні сектори економіки Росії, в тому числі на гірничодобувну промисловість, металургію і залізниці.

Чи вдасться провести цей законопроект через Конгрес – питання відкрите і неоднозначне. Але в разі ,якщо Конгрес на це піде – можна не сумніватись у тому, що Дональд Трамп підпише все, що йому надішлють законодавці. Виключно для збереження свого права мешкати у симпатичному вашингтонському будинку з білими стінами іще років бодай зо п'ять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme