Саудівська Аравія розпочала нову операцію в Ємені

Саудівська Аравія оголосила про те, що разом з коаліцією припиняє авіаудари по формуваннях хуті в Ємені, але не має наміру послаблювати тиск на повстанців
Depo.Світ
22 квітня 2015 05:36
ФОТО: depo.ua

У вівторок представники саудівської влади заявили, що після чотирьох тижнів бомбардувань повстанці хуті більш не становлять загрози для мирного населення Ємену та інших країн, в тому числі Саудівської Аравії, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Оголошено, що зусилля, докладені коаліцією до того, щоб зупинити просування повстанців і повністю відновити визнаний міжнародним співтовариством уряд країни, вступили в нову стадію, на якій головними завданнями будуть політичне врегулювання і надання допомоги мирному населенню.

Разом з тим, саудівська влада заявили, що коаліція буде продовжувати дії, покликані не допустити пересування заколотників по території Ємену, і що авіаудари можуть поновитися в будь-який момент.

Іран, якого звинувачують у постачанні зброї повстанцям, назвав рішення саудівської влади "кроком вперед" у напрямку політичного врегулювання.

Крім того, іранська сторона вітає припинення того, що вона називає вбивством беззахисних мирних жителів.

У понеділок в результаті удару з повітря, нанесеного саудівськими ВВС по складу зброї заколотників недалеко від Сани, загинули, щонайменше, 38 осіб і зруйновано кілька будинків.

Тим часом, у вівторок американський авіаносець USS Theodore Roosvelt увійшов в Аденську затоку і наблизився до узбережжя Ємену. Він приєднався до інших американським військовим кораблів, з тим, щоб забезпечити безпеку життєво важливих морських торговельних шляхів.

Представники адміністрації США заперечують, що військові кораблі направлені туди для того, щоб перехоплювати іранські кораблі, які можуть доставляти зброю повстанцям хуті.