Інтрига для Путіна: Чому Конгрес відкладає санкції проти Росії

Рішення Конгресу відкласти прийняття закону про нові антиросійські санкції на наступний рік швидше продовжить період негативних сподівань, ніж допоможе російській економіці відновитись

Журналіст відділу «Світ»
Інтрига для Путіна: Чому Конгрес відклад…

Конгрес США, скоріше за все, таки відкладе розгляд законопроекту про нові санкцій стосовно Росії до наступного року. Цю новину підтвердили агенству Bloomberg двоє американських сенаторів Джон Корнін від республіканців та Боб Менендез від демократів. Така біпартійна згода означає, що справу із перенесенням фактично вирішено.

Жодних політичних змін у курсі Конгресу вони, загалом, не передбачають. Просто новообраному законодавчому органу банально не вистарчає часу для того, щоб встигнути якісно зробити свою роботу до різдвяних канікул, до яких залишилось лише трохи більше, ніж місяць. З одного боку, таке рішення ніби дещо послаблює тиск на російську економіку напередодні зимових свят. З іншого ж боку, тривале очікування санкцій - з чисельними спекуляціями на тему того, що викинуть, а що залишать у так званому "пекельному пакеті" американські законодавці, чинитиме вплив на бізнесменів та інвесторів не менший, ніж вже прийняте рішення.

Втім, без санкцій під новорічну ялинку Росія, скоріше за все, таки не залишиться. Як повідомляв Держдеп США, 6 листопада до Конгресу було відправлено висновок, в якому йдеться про те, що виконавча влада США "не може підтвердити, що Російська Федерація задовольняє умови, передбачені законом про ліквідацію хімічних і біологічної зброї та боротьби з ними, прийнятому в 1991 році". Суть претензії зводиться до того, що після отруєння Скрипалів і прийняття першої черги санкцій проти Росії у цій справі, Кремль повинен був надати можливість інспекції своїх об'єктів, пов'язаних з виробництвом хімічної зброї. Чого, звісно, не було зроблено - що передбачає практично автоматичне введення другої порції санкцій. Жодних голосувань у зайнятому іншими справами Конгресі не потрібно - адже йдеться про виконання чинного законодавства.

Таким чином, в специфічних "санкційних перегонах" американська законодавча влада, звичайно, дещо відстане від виконавчої. Просто в силу того, що колегіальний орган завше працює дещо повільніше, ніж відлагоджена виконавча вертикаль. Хоча, зазвичай, приймає при тому радикальніші рішення.

Втім, і у вертикалі буде чимало роботи - в першу чергу, пов'язаної із подальшим стримуванням європейських партнерів від можливих необдуманих кроків, спрямованих на порушення більш-менш єдиного поки що американо-європейського санкційного фронту.

Найбільш енергійно зі всіх противників збереження антиросійських санкцій у Європі поводяться наразі двоє. Мова йде про Угорщину та Італію. Не далі як два дні тому міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що "В економічних інтересах Європи відновити її співпрацю з Євразією, що в основному означає Росію". Хоча, не бажаючи виглядати надто вже відвертим російським лобістом, пояснив своє бажання тим фактом, що "під поверхнею компанії з західноєвропейських країн укладають великі угоди з російськими підприємствами". А Угорщині, вочевидь, теж хочеться - але не дозволяють. Аналогічну позицію займають також італійські популісти.

Втім, у Вашингтону і Брюсселю є способи нейтралізації цих російських адвокатів. У першу чергу - економічні. Угорщина і дотепер отримує субсидії з бюджету ЄС, а на Італію чекають довгі і непрості переговори про можливість збільшити бюджетний дефіцит вище за передбачену правилами ЄС норму. Користуючись цим моментом, у ключових членів ЄС є можливість вплинути на Будапешт та Рим.

Тим паче, що й Росія не спрощує життя своїм адвокатам. Як заявив посол ЄС в Росії Маркус Едерер, санкції проти Москви ЄС продовжить, скоріше за все, до кінця року. При тому дипломат констатував, що дії Росії на Донбасі впродовж останніх тижнів - починаючи від збитого безпілотника ОБСЕ і закінчуючи організацією фейкових "виборів" - не залишають європейським посадовцям вибору у цьому питанні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme