Санкції не готові: Чому Трамп поставив удар по Росії на паузу

Анонсованих санкцій США проти Росії за підтримку режиму Башара Асада у Сирії не буде... поки що

Санкції не готові: Чому Трамп поставив у…

Історія з черговими санкціями проти Росії за злочини режиму Башара Асада в Сирії, зокрема хіматаку у Думі 7-го квітня, вийшла доволі веселою.

Спочатку постпред США при ООН Нікі Хейлі в неділю, 15-го квітня, в інтерв'ю CBS News заявила, що найближчим часом Вашингтон оголосить про нові антиросійські санкції. За словами Хейлі, в понеділок про них мав повідомити міністр фінансів США Стівен Мнучін.

"Вони будуть направлені на компанії, які пов'язані з обладнанням для Асада або використанням хімічної зброї. Думаю, всі їх відчують... Ми хочемо, щоб друзі Асада - Іран і Росія - розуміли, про який бізнес мова і що він відчує дію санкцій на собі", - сказала Хейлі.

За добу до її заяви, в ніч на 14 квітня, США разом з Францією та Великою Британією завдали удару по трьох об'єктах, пов'язаних з сирійською програмою хімзброї в районі Дамаска і Хомса. Були знищені склади, командний пункт і науково-дослідний центр. Після цього Трамп назвав "місію завершеною". Хоча питань до західного удару чимало, бо щось подібне вже було в 2017-му, коли "томагавки" полетіли по військовій базі в Хомсі у відповідь на застосування хімзброї в місті Хан-Шейхун в провінції Ідліб. Та за рік хімзброя знову вбила людей.

Цьогорічні удари коаліції швидше виглядають рекламою ракетних озброєнь - авіаційної малопомітної ракети середньої дальності JASSM-ER (19 штук випустили американські бомбардувальники B-1B), франко-британських авіаційних крилатих ракет 9SCALP/8StormShadow та новітньої французької крилатої ракети морського базування середньої дальності MdCN. Між іншим, JASSM-ER вже закуповує Польща.

Та мова не про це. В понеділок The Washington Post повідомив, що Трамп зустрівся із радниками з нацбезпеки і вирішив відкласти введення нових санкцій. Мовляв, він їх ще недостатньо вивчив. І дуже розізлився, що вони були анонсовані заздалегідь.

Пізніше прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що питання нових санкцій проти РФ вирішать в "найближчому майбутньому".

Також 15 квітня російський "Комерсант", посилаючись на лист посла США Джона Хантсмана в російський МЗС, написав, що США планують покарати Росію санкціями за підтримку режиму Башара Асада.

Щоправда, на Росії вирішили відкласти до травня розгляд власних контрсанкцій - відповідний законопроект передбачає заборону американського імпорту (окремі види) та обмеження дії авторських прав. Хоча, говорити про якусь шкоду США такими санкціями навряд чи можна. Варто лише на цифри поглянути. За минулий рік Росія за поставила в Америку товарів на $17 млрд (4,7% всього російського експорту), а Америка в Росію - на $7 млрд (0,2% всього американського експорту). Для США імпорт в путінську країну не є чимось важливим.

Чому Трамп чекає із санкціями

Якщо говорити про паузу щодо нових санкцій, то в діях американського президента помітна логіка. По-перше, 6-го квітня США вже ввели санкції проти ряду російських компаній, чиновників і наближених до Путіна олігархів (Дерипаска і компанія), які втратили за добу $16 млрд. Після цього на Росії підстрибнув курс долара та євро, а держава була змушена обіцяти підсанкційним олігархам і їх компаніям підтримку через економічний удар по них.

Потім була хімзброя і по Сирії полетіли ракети. Необхідні удари по системі завдані - навіщо ж викладати на стіл всі карти. Потрібно подивитися, яким чином російський режим відреагує на ситуацію. І чи буде переглядати власну політику як на Близькому сході, так і в Україні.

Окрім цього, американські ЗМІ пишуть, що президент Трамп вважає, що США і так роблять достатньо - вислали 60 російських дипломатів у справі з отруєнням Скрипаля, що більше за Британію (23 дипломати). Він був дуже незадоволений висилкою зі сторони країн ЄС. Також Трамп закликає Європу активніше бити Росію санкціями.

В будь-якому випадку, санкції через Сирію, які анонсувала Хейлі, загалом є сумнівними. Оскільки, мова в них про компанії, які пов'язані з хімзброєю і речовинами. Умовно кажучи, постачальники можуть спокійно замість підсанкційних створити нові компанії-прокладки, продовжуючи завозити в країну той самий хлор.

І хоча ракетні удари та пропозиції нових санкції виглядають, швидше, як піар світових лідерів, а не серйозні удари по путінському режиму, їх все одно не зовсім логічно вводити найближчим часом, поки Росія не наробила чергових "грішків" десь.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme