Санкції від США: Як вдарять по Путіну проблеми кримських санаторіїв та "МГБ ЛНР"

Остання порція антиросійських санкцій з боку американського уряду має на меті не так підірвати путінську економіку шляхом прямих обмежень, як посприяти подальшій втечі капіталу з Росії 

Журналіст відділу «Світ»
Санкції від США: Як вдарять по Путіну пр…

Остання порція антиросійських санкцій, звичайно, не вразила масштабом. Мінфін США вніс у перелік SDN трьох людей і дев'ять організацій.

SDN, до слова, це "найжорсткіший" варіант санкцій, що категорично забороняє вести будь-які справи з особою чи організацією, і передбачає негайне блокування всіх активів чи рахунків.

З фізичних осіб під санкції попали Володимир Зарицький — колишній головнокомандувач Ракетних військ Росії, який обзавівся бізнесом у Сімферополі, Александр Басов і Андрій Сушко, обидва — екс-громадяни України, перший з яких працює зараз на ФСБ і катує кримсько-татарських активістів, а другий — доробився до посади у відморозків з "МГБ ЛНР".

З підприємств в "чорному списку" виявилися санаторії на Південному березі Криму, зокрема, "Ай-Петрі", "Дюльбер" та "Місхор", а також курортний комплекс "Мрія". Ще одне з підсанкційних підприємств – ТОВ "Південний проект", пов'язане з банком "Росія", і володіє незаконно забраним в України заводом шампанських вин "Новый свет". Крім них до "чорного списку" потрапили акціонерне товариство "Кримтеплоелектроцентраль" та декілька дрібніших підприємств. У списку також значиться "МДБ ЛНР".

Для комерційних компаній, що потрапили до списку SDN, історія, звичайно, є серйозною неприємністю. Для них закрита можливість не тільки отримувати кредити (в тому числі й від російських банків, що працюють на міжнародному ринку), але й навіть легально використовувати західне програмне забезпечення — і користуватись послугами для його налаштування й підтримки.

Хоча, звичайно, запропоновані обмеження не призведуть до скорого підриву російської економіки чи до зміни рішень Кремля стосовно ключових для Вашингтону питань. Більше того, увесь півострів Крим, де знаходиться переважна більшість перелічених підприємств, і без того є вже "підсанкційною територією", бізнесові контакти з якою американським юридичним та фізичним особам порекомендували мінімізувати.

Втім, суть вжитих заходів полягає в дещо іншому. По-перше, адміністрація чинного президента США Дональда Трампа зацікавлена в прийнятті нових антиросійських обмежень — бодай якихось — на тлі звинувачень у намаганні чинити перешкоди у розслідування російського впливу на президентські вибори. І чим голосніше лунатимуть заяви демократів про те, що після відставки Джефа Сешнса з посади генпрокурора США на слідчу групу спецпрокурора Мюллера чиниться тиск — тим активніше Мінфін США та Держдеп будуть реалізовувати антиросійські обмеження.

По-друге, свіжі санкції — нехай навіть не надто вагомі — підтримують інвесторів та міжнародний бізнес на думці про те, що майбутнє російської економіки видається тривожним та непевним. Що призводить до подальшого виведення залишків грошей — не так вже навіть міжнародними інвесторами, як власне російськими бізнесменами.

І, по-третє, Держдеп США — і, не виключено, свіжообраний Конгрес — готують кожен свою нову порцію масштабних антиросійських санкцій. При тому не існує, напевно, ефективнішого способу довести серйозність своїх намірів, ніж прийняти відносно легші, але негайні обмежувальні заходи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme