Санітарний кордон: Чому ЄС готується до репресій стосовно "громадян Росії із Донбасу”

Коли можливість "підтримати суверенітет України" співпадає з бажанням захистити власну внутрішню безпеку, європейська бюрократія стає навдивовижу ефективною

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Санітарний кордон: Чому ЄС готується до…
Колаж: ru.krymr.com

Чутки про те, що в Брюсселі не горять бажанням бачити у себе „громадян Росії" родом із Донецької та Луганської областей, які нещодавно почали отримувати паспорти за спрощеною програмою як в самопроголошених республіках, так і в сусідній Ростовській області, циркулювали давно. Але зараз вони отримали достатньо чітке й авторитетне підтвердження.

За даними Deutsche Welle, Європейський союз розробляє єдине керівництво з "виявлення і визнання недійсними паспортів громадян Росії, виданих жителям Донбасу". Документ розробляє Єврокомісія разом з Європейською службою закордонних справ, "в координації" з місіями ЄС на Росії і в Україні. Документ буде стосуватися не тільки паспортів, але і видачі (чи, скоріше, невидачі) віз жителям Донбасу з російськими паспортами. Де б вони не подавали свої заявки - в Україні чи в Росії.

Коли керівництво буде завершеним, його розішлють державам-членам ЄС і їх дипломатичним представництвам.

Для визначення того щоби з’ясувати, чи є власник паспорта із двоголовим орлом мешканцем ОРДЛО, вочевидь, не потрібно проводити ретельного розслідування. Вочевидь, достатньо буде поглянути на реєстрацію у внутрішньому паспорті. Чи поцікавитись у громадянина, чому це він раптом оримав внутрішній російський паспорт у вельми зрілому віці.

Чи буде прийнятий до уваги подібний документ залежатиме вже від окремих країн-членів ЄС. Втім, країни Балтії вже заявили, що російських паспортів у руках мешканців ОРДЛО не визнаватимуть – і, скоріше за все, переважна більшість європейських держав вчинить аналогічно. Скоріше за все, навіть „друзі Росії" – та ж Австрія з Італією приєднаються до цієї ініціативи без зайвих вагань.

При тому в цікавій ситуації опиняється й російська сторона. Оскільки виходить, що не всі власники паспорта з двоголовим орлом мають однакові права. І, у відповідності до чинного російського законодавства, відомству Лаврова доведеться щось робити із такою несправедливістю.

Тому найближчим часом можна очікувати на спроби дипломатичних демаршів з боку Кремля – стосовно "поділу російських громадян на два сорти".

Втім, демарші ці майже напевне приречені на невдачу. Оскільки можна підкупити декілька європейських країн якимось економічними преференціями і примусити окремих політиків у цих країнах говорити про "економічні втрати від антиросійських санкцій", "необхідність повернення до діалогу" та інші "миру-мирські" речі. І зовсім інша річ – примусити ці ж країни пускати на власну територію індивідів, помітна частина яких брала участь у військових діях у складі іррегулярних збройних формувань. Чи була причетна до військових злочинів. Бо, як відомо, "першочергово" російським громадянством наділяються саме учасники "ополчення" сепаратистських анклавів, які можуть отримати російські паспорти безпосередньо на окупованій території і замалим не "без відриву від виробництва".

Бачити всю цю публіку на власній території європейці не бажають, наскільки б така позиція не ображала Володимира Володимировича. Тому й можливість "підтримати суверенітет України" цього разу європейська дипломатія не проґавить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme