Росія - агресор, але торгувати з нею Україна буде і далі

Росія - країна-агресор. Так вирішили українські парламентарі вчора на позачерговому засіданні. Звучить голосно, але насправді - це всього лише декларативна заява, пояснюють юристи

Росія - агресор, але торгувати з нею Укр…

«Це просто декларація. Тобто на сьогоднішній день ніяких заборон торгувати з Росією, купувати у неї товари, їздити туди і назад - немає. Можна робити все, що завгодно, як і раніше. Це все одно, якби депутати прийняли рішення писати слово «Росія» з маленької літери. Або замість Володимира Володимировича Путіна писати в Україну Володимир Володимирович Хуй ... о. Кому від цього буде легше? Це не санкції, а декларації», - пояснює depo.ua суть прийнятого рішення адвокат, старший партнер Адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

При цьому правозахисник щиро не розуміє, як серед депутатів парламенту виявилися, ті хто утрималися в питанні визнання Росії країною-агресором. Нагадаємо, за дану заяву проголосував лише 271 з 289 зареєстрованих на засіданні народних депутатів.

«Рада з цього питання повинна була проголосувати одноголосно. Те, що це не було зроблено, говорить багато про що. Я вважаю, що тих, хто не проголосував, потрібно позбавити депутатської недоторканності і посадити до в'язниці, а краще розстріляти. А потім розстріляти тих, хто прийде до них на похорон. Тоді в країні настане порядок», - упевнений Кравець. За його словами, поки депутати не приймуть додаткові законодавчі акти, що забороняють або обмежують торгівлю з Росією, українці як і раніше зможуть безкарно вступати в комерційні відносини з ворогом.

З тим, що дане питання потрібно регулювати на законодавчому рівні, а не розраховувати на патріотизм самих торговців, згоден і економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. Однак, на його думку, приймати зараз радикальні заходи і повністю обмежувати торгівлю з Росією недоцільне. «Я вважаю, що це буде досить великий удар по економіці країни, оскільки негативно позначиться, зокрема, на валютних надходженнях в країну, а також збільшить безробіття. У нинішніх умовах це може підвищити рівень невдоволення населення. В цілому я не вважаю це тим шляхом, яким варто йти», - висловлює свою думку Олександр Жолудь.

Експерт нагадує - дослідження останніх 150 років говорять про те, що країни, які перебувають у стані війни, дійсно скорочують обсяги взаємної торгівлі порівняно з довоєнним часом майже на 80%. Проте вони все одно продовжують торгувати один з одним. «Я підкреслюю, це дані по країнах, які перебувають у стані відкритої війни. А між Україною і Росією поки триває війна неоголошена. Безумовно, у нас буде скорочення в торгівлі, але не повне припинення - це точно», - підкреслює Жолудь.

А ось старший економіст Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Володимир Дубровський вважає, що торгівлю з Росією потрібно припиняти повністю. І відмовки, що ми у країни-агресора купуємо газ, вугілля та паливо для атомних станцій, - не можуть бути виправданням. Потрібно знаходити альтернативні джерела енергоносіїв, стаючи незалежними від Росії. «Навіть якщо в один прекрасний день припинити будь-яку торгівлю з Росією, Україна це переживе. З Росією припиняють торгувати всі країни світу, а ми поки тільки це збираємося робити», - ділиться своєю думкою Володимир Дубровський.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак - противник тотальної заборони торгових відносин з Росією. Однак, на його думку, їх потрібно скоротити максимально, залишивши тільки так званий «критичний імпорт», коли країни обмінюються товарами, продуктами або сировиною, які самі не виробляють або не видобувають і без яких не можуть обійтися. «Наприклад, труби і вагони - це критичний імпорт для Росії, в якому вона потребує і не може цю потребу самостійно задовольнити. Для України критичним російським імпортом є газ», - наводить приклад Андрій Новак.

При цьому заслужений економіст України передбачає, що прийняте Радою визначення «країна-агресор» Росію розсердить і вона постарається знову вдарити рублем по українській економіці. І як можна болючіше. «Я думаю, що, можливо, знову загостриться шантаж у газовій сфері. Слава Богу, ми практично пережили зиму, проте підвищення цін на газ все ще може відчутно вдарити по українській промисловості», - резюмує Новак.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme