ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Румунський фермер через суд хоче виселити американську військову базу: Ніде пасти овець

Одна з найважливіших баз системи ПРО США в Європі, розташована в містечку Девеселу на півдні Румунії, опинилася під загрозою через отари овець, що належать місцевому фермеру

Depo.Світ
17 січня 2018 22:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на NDTV.

За словами керівника комуни, тварини "паслися без всяких проблем" задовго до прибуття американців. "Вівці не схожі на людей. Вони не підкоряються правилам, вони йдуть туди, де встановлені активні датчики безпеки, торкаються огороджень і запускають сигналізацію", - розповів він.

Військовим з США, які використовують базу для дислокації комплексу протиракетної оборони Aegis Ashore, таке сусідство не подобається. Ще в 2014 році вони звернулися до уряду країни з скаргою на те, що розміщення кошари в 10 метрах від стратегічного об'єкта серйозно порушує вимоги безпеки.

Скарга вилилася в тривалі судові розгляди між фермером і Міноборони Румунії. В даний час справа передана до Верховного суду.

Уточнюється, що загін стоїть на землі, яку господар стада придбав в 2007 році, проте чиновники відзначають, що чоловік не звертався за дозволом на будівництво. Фермер, в свою чергу, заявив, що вимагатиме від уряду компенсацію в розмірі 18 тисяч євро в тому випадку, якщо кошара буде зруйнована. В даний час сторони очікують рішення суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ