Румунію сколихнули протести через антикорупційне "пом'якшення" (ВІДЕО)

У столиці Румунії ввечері 20 червня кілька тисяч людей протестували проти нових поправок до кримінального кодексу, схвалених напередодні парламентом

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Romania TV.

У центрі Бухареста біля будівлі парламенту зібралися близько чотирьох тисяч протестувальників. Вони заблокували дорожній рух.

Під час акцій протесту відбулися сутички між демонстрантами та поліцією, вісім людей були затримані.

Учасники акції протесту тримали прапори Румунії, США, Європейського Союзу та плакати, в яких правлячу соціал-демократичну партію країни називали "червоною чумою" та "злодіями".

Вони також закликали уряд до відставки.

Акція протесту завершилася близько опівночі.

Опозиція заявила, що ухвалені в середу, 20 червня, поправки ослаблять повноваження прокурорів щодо розслідування корупції на високому рівні.

Нагадаємо, Румунія є однією з найбільш корумпованих держав ЄС, і Брюссель тримає її систему правосуддя під особливим контролем з моменту вступу до блоку в 2007 році.

Довідка: Згідно з документом, апеляційним судам буде заборонено засуджувати особу, визнану невинною судом нижчої інстанції, якщо тільки прокурорами не будуть представлені нові докази.

Зміни також встановили максимальну тривалість кримінальних розслідувань до одного року, що, на думку критиків, фактично знищить заплутану мережу справ про хабарництво в країні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС