ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Румунія незабаром може перейти на євро

Правляча румунська Соціал-демократична партії (PSD) провела позачерговий з'їзд, на якому підтримала перехід Румунії на євро до 2024 року

Depo.Світ
12 березня 2018 13:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Euractiv.

Лідер партії Лівіу Драгня заявив, що приєднання до єврозони є обов'язковим і природним кроком для Румунії.

"Ми маємо розуміти, що це обов'язковий крок і єдиний шанс для Румунії сісти за стіл багатих у Європі. Це проект національної солідарності", – сказав Драгня.

Румунія спочатку розраховувала перейти на євро у 2014 році, потім це завдання змістили на 2019 рік. Але ці дати виявилися нереалістичними, оскільки прогрес країни не відповідає поставленим ЄС завданням для її економіки та інституцій.

Румунія є однією з найбільш швидкозростаючих економік у ЄС, але поки залишається однією з найбідніших та найбільш корумпованих країн ЄС.

Драгня заявив, що уряд Румунії схвалить створення "національної комісії для обґрунтування плану переходу на євро пізніше в березні", і очікується, що наступного місяця розпочнеться загальнонаціональне обговорення цього питання.

"Я хочу запропонувати всьому суспільству політичний консенсус 1 грудня, щоб встановити графік вступу до єврозони", – сказав він.

Нагадаємо, Драгня був позбавлений можливості стати прем'єр-міністром через засудження у справі фальсифікації виборців.

Він також перебуває під слідством у справі про зловживання службовим становищем та у ще одній справі про створення злочинного угруповання, яке виводило кошти з державних проектів, в тому числі фінансованих ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ