Розслідування катастрофи МН17: Прем'єр Малайзії заявив про змову проти Росії

Прем'єр-міністр Малайзії Махатхір Мохамад висловив невдоволення щодо проміжних підсумків розслідування Об'єднаної слідчої групи (JIT), яка з'ясовує причини загибелі малайзійського Boeing 777 в небі над Донбасом в 2014 році, і назвав їх політичною змовою проти Росії

Про це він заявив журналістам на заході, присвяченому закінченню посту Рамадан, передає Depo.ua з посиланням на Star РБК.

"Ми дуже незадоволені (такими рішеннями). З самого початку це було політичне питання, метою якого було звинуватити у злочині Росію", - сказав він.

"Ще до того, як вони (міжнародні розслідувачі - ред.) розглянули справу, вони вже стверджували, що в цьому винна Росія", - зазначив прем'єр Малайзії.

За його словами, Малайзію висновки JIT не переконали. Від слідства прем'єр-міністр зажадав надати докази того, що за атакою на Boeing "стояли росіяни".

"Що стосується нас, ми хочемо докази провини (Росії). Але поки що доказів немає, є тільки чутки", - зазначив Махатхір.

"Це смішно. Хтось стріляє з пістолета, і ви не бачили, хто це робив, але знаєте, хто стріляв", - додав малайзійський прем'єр.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Тим часом НАТО вітає заяву Спільної слідчої групи про причетних до збиття Boeing рейсу МН17 над Донбасом у липні 2014 року.

Держсекретар США Майк Помпео закликав Росію притягти до відповідальності підозрюваних у справі про катастрофу літака Boeing 777 рейсу MH17 на Донбасі в липні 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

На початку лютого 2019 року стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme