Розповсюдження коронавірусу: Країни ЄС не планують контроль всередині Шенгену

В Європейській комісії повідомили, що жодна з країн Європейського Союзу не планує запроваджувати прикордонний контроль всередині Шенгенської зони через коронавірус

Про це повідомляє DW із посиланням на пресслужбу Єврокомісії, передає Depo.ua.

"Жодна з країн Євросоюзу не планує запроваджувати прикордонний контроль всередині Шенгенської зони через поширення коронавірусу SARS-CoV-2", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, водночас, всі "країни, що приєдналися до Шенгенської угоди, продовжують здійснювати звичайний режим контролю на зовнішніх кордонах, але з посиленим контролем осіб, які повертаються з уражених регіонів".

Зазначається, що в ЄС вважають прикордонний контроль неефективним методом стримування поширення SARS-CoV-2.

"Кордони не зупиняють вірус", – зауважив один із чиновників ЄС і пояснив, що якщо людина із симптомами COVID-19 вже прибула на прикордонний пункт, то коронавірус буде поширюватися незалежно від того, чи відішлють хворого туди, звідки він прибув, чи ні.

Ізоляцію носія вірусу в Єврокомісії називають більш прийнятною мірою.

Ризик появи нових вогнищ поширення коронавірусу в ЄС оцінюють від середнього до високого, заявив співрозмовник видання в Брюсселі. А ризик поширення SARS-CoV-2 на весь ЄС істотно менший – від низького до середнього.

"Локальні осередки можуть виникати, але як тільки їх ідентифікували, у нас є можливості стримати поширення", – пояснив чиновник.

Нагадаємо, станом на ранок 28 лютого від коронавірусу COVID-19 загинуло 2858 людей, кількість заражених зросла до 83 265, а 36 436 пацієнтів одужали. 

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme