ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Розкопки у Грушовичах: Поляки розповіли про знахідки під пам'ятником УПА

На кладовищі у польських Грушовичах, неподалік Перемишля, закінчилися археологічні роботи на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА, що тривали три дні

Depo.Світ
27 травня 2018 16:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Niezalezna.

"Повідомлення слід очікувати в понеділок (28 травня)", - заявив представник Інституту національної пам'яті Польщі Богуслав Клещинський.

Водночас відомство повідомило, що проведені дослідження судово-медичної експертизи не дають підстав визнати, що на місці демонтованого пам'ятника в честь УПА є колективні або одиночні могили членів цього українського формування.

Під час археологічних робіт "знайшли низку поховань жінок, чоловіків і дітей різного віку, але поки немає жодної передумови, щоб стверджувати, що це поховання, пов'язані з воєнними діями", сказав Клещинський.

З української сторони на розкопках були присутніми п'ятеро експертів.

Нагадаємо, у середині травня Інститут національної пам'яті Польщі запланував провести 24-25 травня розкопки на кладовищі села Грушовичі з метою встановлення, чи на місці знищеного торік пам'ятника є поховання вояків УПА.

Як повідомив начальник відділу обліку та збереження місць пам'яті українського Інституту нацпам'яті Павло Подобєд, під час розкопок на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА виявлено поховання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ