Роскомнагляд скаржиться, що невзмозі заблокувати Telegram

Голова Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що нинішня система блокування «не чинить того впливу, який могла б надавати», але відомство продовжить намагання блокувати IP-адреси месенджера Telegram
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Очевидно, що існуюча система блокування, яка передбачає блокування операторами зв'язку за сигнатурою IP-адреси і DNS, не робить того впливу, який мала б надавати, якщо б ми говорили про блокування. Але ми зараз говоримо про протидію поширенню забороненої інформації на території РФ ... Ми як і раніше визначаємо IP-адреси, на яких Telegram існує. Блокуємо їх ", - сказав Жаров.

Голова Роскомнагляду вважає досягненням його відомства те, що Telegram наразі, на його думку, "завантажується повільніше".

Нагадаємо, претензії російської влади до Telegram виникли в 2017 році після того, як компанія відмовилася передати ФСБ ключі для дешифрування повідомлень. За це в жовтні 2017 року месенджер був оштрафований на 800 тисяч рублів, а навесні 2018 року Роскомнагляд звернувся до суду із заявою про негайне блокування Telegram на Росії. Воно було задоволено 13 квітня.

З квітня 2018 року Роскомнагляд намагається заблокувати Telegram, обмеживши на Росії доступ до месенджеру. У 2019 Роскомнагляд продовжив блокування проксі-серверів для Telegram, в спробах заблокувати месенджер.

Рішення російських судів щодо Telegram юристи месенджера оскаржили в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Представники компанії, а також її засновник Павло Дуров неодноразово заявляли, що виконати вимогу ФСБ технічно неможливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme