Росію не пустили на міжнародну конференцію щодо свободи ЗМІ

Представники Росії не отримали візу для участі у дводенній Міжнародній конференції з питань медіа свободи (Global Conference for Media Freedom), а журналістам видань RT і Sputnik відмовили в акредитації на цей захід
 

Про це написала перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, повідомляє Depo.ua.

"Російські представники не отримали візу для участі в заході. RT та Спутник на захід не акредитували", - зазначила вона.

За словами Джапарової, українська сторона участь у заході бере. Загалом тут присутні офіційні делегації з 150 країн. У рамках конференції пройдуть понад 20 тематичних сесій, на яких будуть обговорюватися питання, пов'язані із тиском на ЗМІ, роль та значення засобів масової інформації, що потрібно для захисту свободи ЗМІ. Буде піднята тема безпеки та захисту журналістів.

"Виступлять спікери з усього світу, зокрема директор BBC News Френ Ансворт (Fran Unsworth, Director, BBC News and Current Affairs), міністр закордонних справ Ісландії Гудлаугур Тор Тордарсон, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, перший віцепрезидент Венеціанської комісії Ради Європи Хердіс Кєрульф Торгірсдоттір (Herdis Kjerulf Thorgeirsdottir)", - написала перший заступник міністра інформполітики.

 

Джапарова зазначила, що одна з панелей присвячена довірі до ЗМІ. Учасники дискусії погодилися із тим, що нині немає єдиної відповіді на те, як убезпечитись від таких сучасних викликів, як дезінформація, а як наслідок втрати довіри до журналістів й ЗМІ.

"Всі зійшлись на тому, що медіа грамотність суспільства - це правильно, системно, але довго. Ця галузь знань має бути в навчальній програмі, не факультативно. Регуляція має бути. Незалежна. Але як її досягнути ? Хто має її забезпечувати? В Британії є IPSO - незалежний регулятор, створений в 2014 році, укладено контракти із 95% онлайн та друкованих видань країни. Контракт стандарту. Він юридично зобов'язальний", - повідомила чиновниця.

Крім того, додала вона, учасники панелі визнали, що саморегуляція індустрії не завжди працює, а в багатьох випадках вона дискредитована.

Нагадаємо, у США розкрили свої плани щодо боротьби з пропагандою Кремля. Як йдеться у концепції щодо протидії посилення впливу Кремля у світі, одним з основних інструментів розширення впливу Кремля є платформи Russia Today і Sputnik International, а також соціальні ЗМІ, в яких тисячі оплачуваних Кремлем груп поширюють пропаганду для створення плутанини та недовіри до західних інститутів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme