Російську казну поповнюватимуть за рахунок викопаних з могил дорогоцінностей

Федеральне міністерство будівництва Росії і ЖКГ пропонує направляти в державну власність виявлені коштовності в ході планованої масової кремації останків з покинутих могил
Depo.Світ
22 квітня 2015 10:40
ФОТО: depo.ua

Раніше у відомстві був підготовлений варіант проекту закону, згідно з яким міністерство пропонує кремувати останки з покинутих могил, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

Експерти в області похоронної справи говорять, що в передбачуваному обсязі занедбаних поховань можуть бути десятки мільйонів могил. При цьому фахівці навіть приблизно не беруться оцінити можливу кількість дорогоцінних каменів, золотих і срібних прикрас, інших цінностей, які знаходяться в даних похованнях. Представники ж РПЦ стверджують, що в православних традиціях як мінімум прийнято ховати небіжчика з натільним хрестом.

"Розроблений Мінбудом Росії законопроект "Про похоронну справу в РФ і про внесення змін в окремі законодавчі акти" визначає покинуте місце поховання як місце поховання, щодо якого відсутня інформація про поховану у ньому особу, що знаходиться протягом тривалого часу в неналежному стані, що має ознаки руйнування намогильних споруд (надгробків), визнане таким у встановленому порядку. Відповідно, виявлені при перепохованні культурні цінності, зважаючи на відсутність даних про поховання, а також про осіб, відповідальних за поховання, надходять у державну власність відповідно до цивільного законодавства", - розповіли в прес-службі Мінбуду РФ.

Статус занедбаних могили будуть отримувати за рішенням суду, після укладення спеціальної регіональної комісії, до якої увійдуть уповноважений орган у сфері похоронної справи, представники прокуратури і санепідемнагляду. Звільняються площі занедбаних могил міністерським законопроектом пропонується використовувати для нових поховань.