UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Російський суддя назвав СРСР "незаконно створеною державою"

Суддя Конституційного суду РФ Костянтин Арановський назвав Радянський Союз незаконно створеною державою і заявив, що Російська Федерація не повинна вважатися правонаступником "репресивно-терористичних діянь" радянської влади
 

Російський суддя назвав СРСР "незаконно…
Фото: ТАСС

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

На його думку, Росія має володіти конституційним статусом держави, "непричетної до тоталітарних злочинів".

Такі заяви викладені в думці судді щодо одного зі свіжих рішень КС РФ.

Арановський підкреслив, що сучасна російська держава була створена не як наступник Радянського Союзу, а "замість і проти" нього.

При цьому суддя впевнений, що Росія повинна відшкодовувати збитки, заподіяні СРСР, – але не як спадкоємець держави-винуватця, а "з вірою в правду, з позитивною відповідальністю і з милосердям".

"Навіть в умовному сенсі Росії нема чого накликати на свою державну особу провину в радянських репресіях і заміщати собою державу переможного і полеглого потім соціалізму, – пише суддя. – Це неможливо хоча б тому, що його вина в репресіях і інших злодіяннях, починаючи з повалення законної влади Установчих зборів, безмірна і в буквальному сенсі нестерпима".

На його думку, Російська Федерація повинна володіти конституційним статусом держави, "непричетної до тоталітарних злочинів ні "особисто", ні в правонаступництві".

"Ідеалізувати російську державність не обов'язково, але і пова'язувати її правонаступництвом з тоталітарним режимом немає підстав", – зазначив він.

Суддя додав, що "... російська держава заснована не в продовження комуністичної влади, а в реконструкції суверенної державності з її відродженням на конституційних засадах; вона відтворена проти тоталітарного режиму та замість нього".

"Не потрібно бути наступником і послідовником, наприклад, піромана, щоб гасити пожежі та рятувати погорільців з їхнім майном. Наслідувати комунізм теж не обов'язково, щоб виправляти наслідки тоталітарного зла", – підсумував суддя.

Нагадаємо, раніше експрезидент СРСР Михайло Горбачов заявив, що його образили слова президента України про те, що за початок Другої світової війни відповідає не тільки Німеччина, а й Радянський Союз

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"