Російські вуха у "Петра": Як Путін та Кім Чен Ин можуть знищити криптовалюти

Систематичне використання криптовалют для обходу санкцій, а також їх крадіжки північнокорейськими хакерами з наступним використанням на благо режиму Кім Чен Ина — все це провокує жорстку і неселективну реакцію з боку США, Південної Кореї та Японії. Яка може поховати цей фінансовий сектор

Журналіст відділу «Світ»
Російські вуха у "Петра": Як Путін та Кі…

Не минуло й дня від того моменту, як президент США Дональд Трамп заборонив використовувати "державну криптовалюту" Венесуели, "Петро", по всій території своєї країни, оскільки цей інструмент був призначений для обходу американських санкцій, як історія отримала прецікаве продовження.

Журналісти американського тижневика Time отримали докази того, що за сміливою фінансовою ініціативою Ніколаса Мадуро проглядають дуже знайомі вуха.

Навіть під час церемонії запуску нової криптовалюти, у першому ряду запрошених сиділи два російських радника президента Ніколаса Мадуро, Денис Дружков і Федір Богородський, яким той подякував за допомогу боротьбі з американським "імперіалізмом".

За даними Times, у них обох є зв'язок з великими російськими банками і близькими до Кремля мільярдерами. Але кураторами венесуельського проекту були не бізнесмени, а люди з адміністрації президента Путіна. Оскільки останній дуже сильно зацікавився криптовалютами як механізмом ухиляння від санкцій зокрема і потенційною зброєю для боротьби з "американською фінансовою гегемонією" - взагалі. Оскільки використання криптовалюти може - принаймні, теоретично - зменшити можливості США контролювати вихідні і вхідні потоки грошей в країни, що перебувають під санкціями. За словами одного з провідних економічних радників Путіна, Ігоря Шувалова, президент Росії "загорівся" цією технологією, обговоривши її в червні минулого року з рядом експертів і радників.

І оскільки російський центробанк відрадив Путіна від експериментів з "крипторублем", Росія підтримала союзника в Латинській Америці — для оцінки можливих ризиків і особливостей використання криптовалюти для виходу з-під санкцій.

Зрозуміло, що існування подібного "полігону" для фінансових інструментів, створених для боротьби з ефектом від американських санкцій, жодним чином не задовольняє Вашингтон, де шукатимуть всі можливі засоби для того, щоб продемонструвати безперспективність цієї технології.

Втім, не тільки російські експерименти служать додатковою причиною тиску на сектор криптовалют. Іншим стимулятором для різких рухів з боку декотрих високотехнологічних і загалом демократичних держав є тенденція, що спостерігається впродовж останнього року. Полягає вона в тому, що криптовалютні біржі — особливо в Південній Кореї та Японії — стають об'єктами потужних хакерських атак, сліди яких ховаються в Північній Кореї. Кім Чен Ин, схоже, вирішив, що створювати "криптокіми" - це довго і складно. Простіше красти вже готові біткоїни та етереуми. Тільки за лютий цього року, за даними південнокорейського парламентського комітету з питань розвідки, північні сусіди поцупили в сусідній країні криптовалюти як мінімум на $5 млн. Але й ця сума виглядає дрібницею на тлі атаки на японську криптовалютну біржу Coincheck, в ході якої було викрадено криптовалюти на близько $400 млн — і в якій також підозрюють північнокорейських хакерів.

Тому й не дивно, що в Південній Кореї біржам вже заборонено обслуговувати анонімні криптовалютні рахунки, і ретельно розглядається можливість повної заборони багатьох криптовалют. Працюють з криптовалютами і державні регуляторні органи Японії.

При тому не треба бути фінансовим аналітиком, щоби помітити, що кожне загострення уваги з боку державної влади до криптовалют неминуче корелює з падінням їх курсу.

І якщо уряди багатьох країн готові толерувати "дрібні грішки", які здійснюються за допомогою криптовалюти, то використання цього інструменту для обходу американських санкцій чи підтримки режиму Кім Чен Ина рано чи пізно може скінчитись для криптовалют фатально.

Фото ЕРА

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme