Російські ВІЛ-інфіковані поскаржилися ООН на катування

Спільнота ВІЛ-інфікованих Росії передала Комітету ООН проти тортур доповідь, в якій повідомляється про відмову пацієнтам в доступі до антиретровірусної терапії (АРТ) та тестуванні

Про це пише "Коммерсант", у розпорядженні якого опинився текст доповіді, передає Depo.ua.

Найбільш часто подібні відмови отримують ВІЛ-інфіковані, які знаходяться під вартою або без постійної реєстрації.

Такі відмови "грунтуються на дискримінаційних підставах" і "призводить до непотрібного болю і страждань людей, що живуть з ВІЛ", вважають автори доповіді. Недоступність лікування і тестування на ВІЛ в місцях позбавлення волі підпадає під визначення статей 1 і 16 Конвенції проти катувань, впевнені автори доповіді. У цих статтях йдеться про умисне заподіяння болю і страждань і обов'язки держави запобігати актам жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводженню, які не підпадають під визначення тортур.

Зокрема, в доповіді вказується на зафіксований в 2012 році випадок відсутності доступу до АРТ протягом семи місяців у ВІЛ-інфікованого, що міститься в одному з СІЗО Московської області. Всього в матеріалах наведено понад десяти подібних прикладів. Крім того, в доповіді наводяться випадки відмов у АРВТ "на недискримінаційній основі" людям, які проживають не за місцем постійної реєстрації.

"Припинення лікування, припинення лікування або прийом менше трьох лікарських препаратів зі схеми АРВ-терапії у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією можуть призвести до прогресування захворювання, розвитку резистентних форм вірусу, викликати низку захворювань, таких як туберкульоз, рак, пневмоцистна пневмонія, токсоплазмоз та інших, що призводить до смерті", - йдеться в доповіді.

У документі вказується також на проблему криміналізації ВІЛ-інфекції в Росії.

"ВІЛ є єдиним захворюванням, яке може призвести до кримінального покарання незалежно від того, чи мала місце фактична передача ВІЛ-інфекції", - кажуть автори.

Доповідь буде представлена ​​на 64-й сесії Комітету ООН проти тортур в Женеві 23 липня - 10 серпня, потім Росія повинна буде відповісти на питання щодо документа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme