Російські хакери влаштували масштабну кібероперацію проти США

Хакери, які, ймовірно, мають відношення до Росії, встановили шкідливі програми на комп'ютери державних агентств США, аналітичних центрів та підприємств

Про це інформує Depo.ua з посиланням на Reuters.

Відзначається, що хакери відправляли листи нібито від поштової скриньки спеціаліста Держдепартаменту із зв'язків з громадкістю Сюзан Стівенсон. Самі листи були нібито від імені Хізер Ноєрт.

Отримувачі після завантаження шкідливого документа на свій пристрій надавали хакерам широкий доступ до систем.

Жертвами кіберзлочинців стали понад 20 клієнтів FireEye, серед який є військові агентства, оборонні підрядники, правоохоронні органи, фармацевтичні компанії та медіа-компанії.

За даними FireEye, хакери є частинною групи АРТ29, яких розвідка Нідерландів вважає працівниками Служби зовнішньої розвідки Росії. "Лабораторія Касперського" підтвердила, що напад був результатом діяльності АРТ29, а також те, що група не була активною з минулого року.

ЗМІ припускають, що операція може стати прагненням Росії відновити агресивну кампанію нападів на об'єкти США після затишшя, яке пов'язане з проміжними виборами.

Нагадаємо, 6 серпня стало відомо, що Білий дім розробляє нові заходи протидії хакерським атакам на стратегічно важливі об'єкти американської інфраструктури.

У вересні поточного року Пентагон видав першу стратегію щодо забезпечення кібербезпеки при адміністрації президента Дональда Трампа. Влада США вважає, що Росія використовувала кібероперації для впливу на жителів країни і підриву її демократичного процесу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна