Російське вторгнення за Томос та фрегати із США

Тематика України була вкотре важливою складовою у світових ЗМІ на цьому тижні

Російське вторгнення за Томос та фрегати…

Depo.ua у своєму традиційному огляді наводить найбільш важливі публікації, які стосувалися України у світовій пресі на тижні, що минає.

Вторгнення Росії через Томос

Досить страшні припущення робить авторитетне видання Financial Times, розповідаючи про автокефалію і майбутнє України та нашої церкви.

На думку аналітиків, автокефалія для української церкви посилить ізоляцію Росії та стане ще одним ударом по планах Володимира Путіна повернути Києв в орбіту Кремля.

А Томос від Константинополя зіграє на руку Петру Порошенку, підвищивши його рейтинги перед виборами. Також, звісно, він подарує українській церкві незалежність від Москви.

Втім, ці події матимуть суттєвий вплив саме на політику Путіна в Росії. Втрата України позбавить Росію зазіхань на статус "третього Рима" і лідерства серед християн. В Путіна і без того купа проблем вдома. Його рейтинги падають на фоні підвищення пенсійного віку. Невдоволення в країні зростає. А через церковний розкол Москва боїться, що храми УПЦ МП почнуть переходити до Київського патріархату. А ті ж, що не захочуть, "захоплюватимуть силою". І щоб захистити лояльні Кремлю храми, на думку аналітиків Financial Times, Москва може навіть відправити військових в Україну. Бо анексія Криму в 2014-му році підняла рейтинги Путіна до небес. На фоні сьогодншнього падіння Кремлю потрібна ще одна така авантюра, от тільки шкода, яка була завдана країні через Крим, може втримати Путіна від чергового удару. Бо посягання на релігійну незалежність України також матиме наслідки.

"Німецька хвиля" також торкнулася релігійної тематики і написала про розкол у православній церкві, який торкнувся навіть Німеччини.

Три єпископа РПЦ в Німеччині припинили роботу в рамках єпископської конференції в Німеччині.

Цю конференцію православних єпископів заснували в 2010 році в Бонні. На ній збираються єпископи семи православних церков, які об'єднують близько двох мільйонів православних християн Німеччини.

KNA процитували архієпископа Марка, який очолює російських єпископів, який повідомив, що така перерва конференції була болючою, але вони не могли б навіть побічно схвалити те, що робиться проти православ'я в Україні та Росії.

В статты також нагадується, що 15 жовтня РПЦ розірвала стосунки з Вселенським патріархатом через українську автокефалію.

Сила українських IT-шників

Видання Forbes звернуло свій погляд на українську IT сферу. Автор статті Джон Сунг Кім, який є засновником низки IT-компаній, поділився власним досвідом роботи з українцями.

Він вважає, що американські компанії мають вкладати кошти в Україну, бо це дуже вдале місце через потенціал, низьку вартість праці та понад 150 тисяч розробників для найму.

"Хоча попереду Україну ще чекають певні проблеми, умови життя тут є прекрасними, молоде покоління IT-фахівців має фундаментальний математичний талант, а цінність переваг безперечна", - пише автор.

І додає, що Україна стала цілим хабом для людей, що працюють на аутсорсі. Втім, тут є і певні проблеми. Більшість українських мілленіалів досі не володіють необхідним рівнем англійської мови. А це дуже важливо для роботи.

Автор дає поради американцям, які хочуть почати бізнес в Україні. Серед таких: постійно бути присутнім в офісі, ні в якому разі не поспішати з набором персоналу, покладаючись на рекрутерів, зберігати прозорість між штаб-квартирою і українським офісом.

Фрегати із США для України

Видання The Drive приділило значну увагу українській інформації про те, що з посольства США до Міноборони надійшла пропозиціяпро передачу нашому ВМС кількох фрегатів типу "Oliver Hazard Perry".

Читайте також: Поховати корвет: Які фрегати від США може отримати Україна

На думку західних журналістів, така співпраця була б корисною в Україні.

Видання зазначає, що в США зараз є 10 фрегатів цього типу, які призначені для міжнародних партнерів. Сім з них знаходяться у дуже хорошому стані. Україні вони могли б бути передані безкоштовно, але, звісно, Києву довелося б заплатити за доставку, навчання команди та інші речі. Враховуючи те, що Росія поводить себе агресивно в Азовському та Чорному морях, фрегати посилили б український флот і були б найбільш боєздатними одиницями в ньому. Зосередитися вони могли б у Чорному морі.

The Drive відзначає, що адміністрація Трампа є першою в США, яка настільки суттєво розвернула військову підтримку України. Не кажучи про мільйони доларів, радари та Джавеліни, підтримка лише посилюється. Далі можуть буди системи Patriot та фрегати.

Втім, посилення українського флоту вигідне і США. Конвенція Монтре обмежує кількість кораблів ВМС США, які можуть знаходитися в Чорному морі. Фрегати ж, передані Києву, фактично будуть українськими, але в цілому - це так само американські кораблі, які не підпадатимуть під обмеження конвенції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme