Дуда попереджає про загрозу "російської труби" енергобезпеці Європи

Президент Польщі Анджей Дуда впевнений, що "Північний потік – 2" це абсолютно політичний і стратегічний проект

Про це повідомив він в Берліні, інформує Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Ми вважаємо, що така інвестиція, як "Північний потік – 2", порушить у майбутньому енергетичні відносини в Європі", - заявив президент Польщі.

Він додав, що труба створює складну ситуацію для декількох країн в Центральній Європі.

"Ми вважаємо, що вона порушить у майбутньому енергетичні відносини в Європі, коли газ почнуть імпортувати в Європейський Союз цим газопроводом, що призводить до домінації одного постачальника на європейському ринку, а передусім створить складну ситуацію у сфері енергетичної безпеки для щонайменше декількох держав Центральної Європи", - сказав Дуда.

"Ми переконані, що це абсолютно політичний і стратегічний, а не підприємницький проект і нам важко це зрозуміти. Ми не бачимо солідарності, яка є потрібна у цьому питанні", - ствердив Дуда.

Також, на думку польського президента, придбання газу з інших джерел, ніж російські, пошук інших постачальників, є слушним для конкурентоспроможності та безпеки, а отже - інтересів держав Європейського Союзу.

Довідка: "Північний потік 2" - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером фірми є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим "Північним потоком" - 55 млрд кубометрів газу.

Новий газопровід проляже вздовж газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Наприкінці липня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби у Німеччині в межах спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", по якому природній газ буде прямо поставлятися з Росії в Німеччину.

Спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", проти якого різко виступають Україна, країни Балтії, Польща та США, планується завершити до кінця 2019 року.

5 вересня судно Solitaire почало роботи з укладання російського газопроводу "Північний потік-2" у Фінській затоці.

19 вересня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп назвав проект газогону з Росії до Німеччини "Північний потік-2" "абсурдним" та "неадекватним".

Того ж дня Трамп заявив, що не планує вводити санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Водночас 24 вересня голова федерального об'єднання німецької промисловості Дітер Кемпф заявив, що Німеччина не планує відмовлятися від "Північного потоку-2".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook