Російська "фабрика тролів" підриває соцмережі Бельгії та Нідерландів

Російські тролі поширюють дезінформацію на веб-просторах Бельгії та Нідерландів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Сліди дезінформаційної кампанії ведуть до російської фірми Internet Research Agency, яка пов'язана з Кремлем і яку звинувачено у втручанні в американські вибори.

За інформацією ЗМІ, 200 тис. дописів у Twitter, що вплинули на дебати в Бельгії та Нідерландах, в останні роки було відправлено з фальшивих сторінок, створених працівниками російської компанії, відома як "фабрика тролів".

Вона активізувалася після терористичних атак у летовищі та в метро в Брюсселі в березні 2016 року. Тоді з'явилися дописи з поширенням фальшивої інформації, расистськими закликами до нетерпимості, а їхніми авторами, за словами телеканалу VRT, були співпрацівники російської компанії.

Збільшення їхньої активності відбулося також перед парламентськими виборами минулого року в Нідерландах. У своїх коментарях у Twitter вони закликали голосувати за ультраправу, євроскептичну та антиіммігрантську Партію Свободи Ґерта Віндерса.

Нагадаємо, спонсори російської "фабрики тролів", що втрутилася у вибори США у 2016 році, перед виборами до Конгресу, які відбудуться у листопаді, запустили сайт, розрахований на американську аудиторію.

Також зазначимо, європейський проект боротьби з кремлівською дезінформацією EUvsDisinfo зафіксував 89 російських фейків у ЗМІ щодо трагедії рейсу МН17.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія