Російська агресія на Азові: США закликали Європу відмовитися від "Північного потоку-2"

Вашингтон продовжить надавати підтримку Україні та закликає країни Європи вжити заходів, зокрема, відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік-2"

Про це заявила офіційний представник Держдепу США Хізер Нойерт під час брифінгу, передає Depo.ua.

Коментуючи ситуацію з нападом Росії на судна ВМС України, Нойерт заявила, що США планують вже найближчим часом провести додаткові переговори з союзниками в Європі.

"Тепер одна з речей, які, я думаю, ви побачите в найближчі дні і тижні, - це додаткові обговорення, які уряд США буде вести з європейськими союзниками. І одна з речей, які ми хотіли б бачити, - це наші європейські союзники, які роблять більше, щоб допомогти Україні", - повідомила вона.

"Уряд США займає дуже сильну позицію в підтримку України. Ми хотіли б, щоб і інші країни робили більше. Це те, що закріплено в нашій Стратегії національної безпеки: заохочувати інші країни допомагати один одному у всьому світі, щоб США не, я не хочу сказати, брали на себе тягар, але щоб США не займалися цими питаннями головним чином самостійно", - підкреслила Нойерт, пояснюючи позицію Держдепу.

Зокрема, зазначила вона, європейські уряди можуть посилити санкції проти Росії за агресію в Криму і на Донбасі.

Крім того, заявила Нойерт, не всі встановлені на сьогоднішній день санкції діють повною мірою.

Одним із предметів обговорення в майбутніх переговорах стане будівництво газопроводу "Північний потік-2".

"Північний потік проходить через кілька цих країн. І, я думаю, Європа повинна запитати себе, чи є "Північний потік" чимось, що вони хочуть продовжувати, тому що він допомагає російському уряду, і чи це та підтримка, яку вони хочуть надати російському уряду, продовжуючи підтримувати Північний потік-2", - заявила Нойерт.

Нагадаємо, Порошенко попросив свого американського колегу Дональда Трампу передати Володимиру Путіну повідомлення під час їхньої зустрічі на саміті G20 в Аргентині, щоб той забирався з України.

За словами Порошенка, державний секретар США Майк Помпео запевнив, що Штати нададуть Україні повну підтримку, в тому числі і військову, для захисту від агресії Росії.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Спочатку повідомлялося про шість поранених українських моряків, у важкому стані - двоє. Всього в трьох суднах, захоплених Росією, 23 людини.

Та Росія підтверджує поранення трьох моряків.

Влада Криму заявила, що один із захоплених Росією в Керченській протоці українських моряків зазнав поранення в плече, інший - в стегно, третій - в кисть руки.

Захоплені українські кораблі пришвартували в окупованій Керчі.

26 листопада Рада підтримала введення воєнного стану у 10 областях.

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційні "суди" Сімферополя і Керчі заарештували 15 полонених у Керченській протоці українських моряків на два місяці. Їхні права захищають кримськотатарські адвокати: Джеміль Темиш, Едем Семедляєв, Ліля Гемеджі, Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна