Росія знайшла привід для блокування Керченської протоки

У ФСБ Росії стверджують, що будівництво та експлуатація  мосту через Керченську протоку піддавалися "провокаційним нападкам з боку України"

Про це на брифінгу заявив перший заступник керівника департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії віце-адмірал Олексій Вольський, інформує Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"Можна не сумніватися, що головним провокаційним нападкам піддавалося будівництво і початок експлуатації мосту через Керченську протоку", - заявив Вольський.

Він нагадав, що раніше в Києві регулярно лунали заяви "про необхідність знищити Кримський міст".

"Прикордонна служба ФСБ Росії була змушена збільшити кількість кораблів і катерів в районі Керч-Єнікальського каналу, а також організовувати більш інтенсивну перевірку суден, що прямують цим судноплавним шляхом", - додав ФСБшник.

Водночас він заявляє, що Росія не блокує прохід Кечренською протокою.

За його даними, з 1 квітня по 1 грудня 2018 років через протоку пройшли 18 тис. 783 корабля. З них були оглянуті 2052 судна, що становить 12% від загальної кількості.

Вольський уточнив, що 1183 кораблі прямували в російські порти, 869 - в українські. "Очевидно, що судів, які йшли в російські порти оглянуто більше й мови про так звану морську блокаду українських портів не йде", - запевняє він.

Нагадаємо, станом на 7 грудня Росія всупереч міжнародному праву продовжила блокувати кораблі через окуповану нею Керченську протоку.

Всього в очікуванні проходу Керченською протокою перебувало понад 140 суден, 98 з яких - з боку Чорного моря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ФСБ