Росія висунула ультиматум Facebook

Компанія Facebook у 2018 році має виконати російський закон про локалізацію персональних даних, інакше соцмережа припинить роботу на території Росії

Depo.Світ
26 вересня 2017 13:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив журналістам голова "Роскомнагляду" Олександр Жаров, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Закон обов'язковий для всіх. У будь-якому разі ми або доб'ємося того, щоб закон був виконаний, або компанія припинить працювати на території Російської Федерації, як, на жаль, сталося з Linkedin. Тут винятків немає", - сказав Жаров, відповідаючи на питання про терміни виконання Facebook відповідного закону, ще й додав, що "у 2018 році все буде точно".

Він пояснив, що терміни для вирішення цієї проблеми поставлені, і їх буде дотримано.

"Ми чудово усвідомлюємо, що Facebook має значну кількість користувачів на території Російської Федерації, з іншого боку, ми розуміємо, що це не унікальний сервіс, є й інші соціальні мережі", - пояснив Жаров.

За його словами, позиція компанії полягає в тому, що вона розглядає варіанти, як виконуватимуть цей закон, офіційних листів від не надходило.

"У нас в плані перевірок за цим напрямом до кінця 2017 року Facebook немає, у 2018 році ми подумаємо, можливо, перевіримо", - уточнив Жаров.

Він нагадав, що компанія Twitter уже визначила термін локалізації персональних даних - середина 2018 року.

"Ми виходимо з позиції доброї волі, оскільки компанія написала нам офіційного листа, тому до цього моменту ми її перевіряти не будемо. А після цього моменту - одразу й перевіримо", - сказав Жаров.

Нагадаємо, що радник президента Росії Володимира Путіна з питань Інтернету Герман Клименко влітку 2016 року заявив, що Facebook і Twitter будуть заборонені, якщо вони не виконають умову – перенесення даних користувачів на сервери всередині Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ