Росія більше не суб'єкт: Чому в ПАРЄ назвали Путіна окупантом Донбасу

Втративши присутність на ключових дипломатичних майданчиках планети, Росія потроху стає об'єктом, а не суб'єктом міжнародно-політичної дискусії. За останню добу це стало помітно особливо чітко

Журналіст відділу «Світ»
Росія більше не суб'єкт: Чому в ПАР…

Самміти G7, як давно було помічено, значною мірою залежать від того, яка країна головує в організації на момент проведення. Минулого року, коли роль господаря виконувала Італія, дискусія в Таорміні була зосереджена головно довкола нелегальної міграції до Європи, а на саміт були запрошені посадовці африканських держав.

Тож природно, що цього року, коли міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" приймала в Торонто Христя Фріланд, дискусія точилась довкола російської агресії. Тим паче, що і очільнику британського МЗС Борису Джонсону після інциденту у Солсбері було що сказати на цю тему. А роль запрошеного гостя виконував цього року міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Результати дискусії, викладені у комюніке, прийнятому за результатами саміту G7, вийшли вкрай невтішними для Кремля. Росію звинуватили в "безвідповідальній і дестабілізуючій поведінці". Закликали "негайно відповісти на питання, пов'язані з інцидентом в Солсбері", і "надати повну і вичерпну інформацію щодо програми розробки "Новачка" і відзначили, що поділяють версію Великої Британії про причетність російської влади до отруєння, оскільки "не існує іншого альтернативного пояснення" цих подій.

Міністри G7 наголосили, що тривалість економічних санкцій, пов'язаних з Донбасом, чітко пов'язана з повною та незворотною реалізацією Росією Мінських угод.

"Ці санкції можуть бути скасовані лише тоді, коли Росія справді виконає свої зобов'язання, але ми також готові прийняти додаткові обмежувальні заходи, якщо цього вимагатимуть дії Росії", - переконані керівники дипломатичних відомств семи неостанніх держав планети.

Росія, яка з 1997 року була повноправним учасником G8 — і в 2014 втратила членство в цьому елітному клубі — обмежилась їдкими коментарями. "Що стосується зустрічі міністрів закордонних справ у Торонто, то, звичайно, русофобське підґрунтя там очевидне", - заявив Лавров. Якого, окрім власних підлеглих, до ладу ніхто й не почув. "Санкцій ми не боїмося. Ми відповімо в належний момент і потрібним чином", — підтримав шефа його заступник Сергій Рябков

Аналогічно відбулось і засідання ПАРЄ, на якому під час розгляду українського блоку документу майже одноголосно було підтримано дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом України території Донецької та Луганської областей є "територіями, які перебувають під фактичним управлінням Російської Федерації". Після вибуху "ікорного скандалу" щодо систематичного підкупу депутатів ПАРЄ проголосувати проти поправки наважились тільки 4 депутати.

Російське МЗС знайшло б що сказати лідерам G7 на своє виправдання. Але Сергія Лаврова ніхто до Торонто не запрошував.

Російська делегація зуміла б "блискуче" виступити на черговій сесії ПАРЄ, і переконати всіх (ну, принаймні тих, хто любить дармову ікру, повій та конверти з готівкою) у тому, що на Донбасі, насправді, "іхтамнет". Але потрапивши під санкції і позбувшись повноважень, росіяни більше не їздять на сесії ПАРЄ. Там їх і справді немає. Лише генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд все ще "жахається" мождивого виключення Росії з РЄ.

Перетворивши майданчики для дипломатичних дискусій на агітмайданчики для озвучення пропагандистських лозунгів і ведення гібридної інформаційної війни, Кремль, врешті, втратив можливість їх використовувати. Звичайно, Росія зберігає за собою місце в Радбезі ООН. Але це в тому, що цей колись авторитетний орган потребує реформ, не сумнівається вже практично ніхто. А російське МЗС, схоже, скоро завершить процес перетворення на міністерство пропаганди — оскільки переважна більшість його заяв буде орієнтована не на світову спільноту, а на глядачів російського телебачення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme