Росія у пеклі: Чому Путін руйнує планету, а увесь світ мовчить

Цьогорічні російські пожежі стали очевидною загрозою для планетарного клімату, але при цьому ані активісти-екологи, ані владні кола інших держав не висловлюють з цього приводу жодних протестів

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Росія у пеклі: Чому Путін руйнує планету…

На Росії горить ліс. На перший погляд, нічого особливого в цьому факті немає . Ліс горить там, і не тільки там, фактично щороку. Але цьогорічні російські лісові пожежі особливі. Оскільки одночасно горить більше 3,5 млн га лісів. 35 тисяч квадратних кілометрів одночасно. Це трохи більше за площу Бельгії.

Іще одна особливість цьогорічних лісових пожеж на Росії полягає в тому, що їх не гасять. Точніше, гасять — але тільки 3,3% площі. Оскільки решта площі лісових пожеж припадає на так звані "зони контролю": визначені місцевою владою російських регіонів ділянки, де "витрати на гасіння перевищують можливий прогнозований збиток, а полум'я не загрожує населеним пунктам і об'єктам економіки".

При тому в поняття "збиток" включається не вартість згорілої деревини, шкода для екології та людського здоров'я, чи кількість вивільненої вуглекислоти, яка сприятиме подальшому нагріву планети. У поняття "збиток" включається тільки вартість техніки чи економічних об'єктів, які згорять разом із лісом. Звичайно, набравши силу на "беззбиткових" ділянках, пожежа перетворює на пустелю і "цінні об'єкти", але то вже деталі.

Таким чином, серед причин цьогорічних пожеж можна сміливо назвати бажання російської влади "зекономити" на протипожежній охороні. На цю "економію" не звертають уваги ні Держдума, ні Володимир Путін. До Москви ж дим-то наразі не доходить.

Що не скасовує того факту, що в повітря щоденно злітають тисячі тон сірчаних і фосфорних сполук, діоксину і хтозна чого іще.

Горітиме ліс, судячи з усього, іще довго. Оскільки лісові пожежі такого масштабу формують над собою потужний антициклон — розпечене повітря відганяє дощові хмари, чим гарантує подальше розширення площі пожеж. На думку російських експертів-екологів із "Грінпіс", повені на Далекому Сході Росії — можуть бути наслідком колосальних пожеж на Росії. Дим від яких "накрив" Казахстан і Монголію — і в найближчі дні потрапить до Китаю або Аляски. Це вже куди вітер подує.

Вкрай цікавою в цій ситуації є реакція світового товариства. Європейські лідери, які старанно знущаються з Трампа, котрий "не вірить" у глобальне потепління, скромно мовчать. Активісти-екологи, які вимагають від уряду тієї ж Бельгії пояснити в суді, чому не можна закрити всі АЕС за один раз, також скромно мовчать. Американський Конгрес, де вимагають ввести нову хвилю санкцій проти Путіна з отруєння в Солсбері, із приводу пожеж також мовчить — хоча цього разу через Путіна страждатиме не декілька людей, по долях яких пройшов "флакон з духами", а населення всієї планети, вимушене вдихати отруйні гази, які впродовж тижнів розсіються по добрій половині земної кулі.

А загалом, світове співтовариство у ситуації з лісовими пожежами чимось до болю нагадує українські сільські громади. У яких помітна частина людей, насправді, траву не палить, і ставиться до цієї ідеї негативно. Але для того, щоби вийти і пояснити схильному до алкоголізму сусіду, що щорічне спалювання трави — часом разом з чужими оборогами і стодолами — погана ідея, рішучості не має ніхто. Тому щороку дим оповиває міста й села, гинуть тварини, і мають купу зайвої роботи лікарні та поліція.

Цьогорічні лісові пожежі в Росії — це однозначно наслідок вбогого господарювання і дурної "економії" російського уряду. Збитки від них відчує на собі в якійсь формі усе людство. Але, схоже, знову скромно промовчить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme