Росія пригрозила Мальті через відмову пропустити літаки у Венесуелу

Москва обіцяє врахувати у двосторонніх відносинах із Мальтою відмову пропустити два російські літаки у Венесуелу

Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передає Depo.ua із посиланням на "РИА "Новости".

Вона зазначила, що 4 квітня Росія через своє посольство на Мальті в усталеному порядку завчасно запросила дозвіл на проліт через мальтійський повітряний простір двох літаків, які перевозять вантажі та пасажирів у Венесуелу.

"На жаль, і хотіла б підкреслити - без пояснення причин, мальтійська влада відмовила у видачі дозволу на проліт зазначених російських бортів", - заявила Захарова.

"Незважаючи на те, що схвалення подібних рішень належить до суверенного права, суверенної прерогативи кожної конкретної держави, рішення влади Мальти вибивається із загальносхваленої практики, несе в собі певний недружній підтекст. Це теж ми можемо констатувати. Він, безумовно, буде російською стороною враховуватися в рамках двосторонніх відносин з Валеттою", - наголосила вона.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що російські військові літаки неодноразово використовували повітряний простір Мальти для перельоту із Сирії до Венесуели. Зокрема, у березні Мальта дозволяла подібні рейси, але у квітні вирішила відмовити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна