UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Росія погасить свій борг у ПАРЄ

Уряд Росії вирішив погасити борг до бюджету Ради Європи за 2017 і 2018 роки в розмірі 54,6 млн євро

Відповідне розпорядження підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Борг Росії перед Радою Європи утворився в результаті конфлікту, що вибухнув у 2014 році. У квітні того року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) позбавила російську делегацію права голосу через анексію Росією українського півострова Крим. На знак протесту російські депутати стали бойкотувати засідання асамблеї.

У червні 2017 років Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація РФ не має повноцінних прав в ПАРЄ. Щорічний внесок Москви становив близько 33 мільйонів євро. Відповідно до статуту РЄ, державі-учасниці загрожує виключення з організації в разі несплати внесків протягом двох років.

24 червня 2019 року ПАРЄ прийняла резолюцію, що дозволила російської делегації повернутися в асамблею. Через два дні Парламентська асамблея Ради Європи підтвердила повноваження російської делегації без жодних обмежень всупереч протестам ряду східноєвропейських країн. 2 липня РФ сплатила свій внесок до бюджету Ради Європи за 2019 рік.

Нагадаємо, у Раді Європи похвалилися, що Росія відновила платежі до бюджету.

Водночас речник Ради Європи Даніель Хольтген висловив упевненість в тому, що борги Росії за 2017 і 2018 роки також будуть погашені.

12 липня стало відомо, що на Росії "працюють" над виплатою боргів Раді Європи.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme