Росія підтримувала ймовірного вбивцю чеченця у Берліні, – Bellingcat

Вбивство в Берліні етнічного чеченця та громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі не має кримінального підґрунтя, а є спланованою операцією

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Bellingcat.

Розслідувачі повідомляють, що отримали "переконливі докази", що підозрюваний у вбивстві "Вадим Соколов" їздив до Берліна "під чужим ім'ям за активної підтримки російської держави, яка створила цілісну легенду фіктивної особистості".

Автори розслідування окремо відзначають, що особа ймовірного злочинця ще з'ясовується. При цьому в публікації Spiegel наводиться фотокопія анкети "Вадима Соколова", згідно з якою чоловік, якому 49 років, отримав російський індивідуальний номер платника податків тільки в липні 2019 року. Німецьке видання також вказує, що за адресою, за якою нібито мешкає "Соколов", людину з таким прізвищем ніхто не знає. Крім цього, автори доповіді стверджують, що телефон місця роботи "Соколова" – ЗАТ "Руст", про яке повідомлялося в пакеті документів для отримання шенгенської візи, повністю збігається з номером компанії, якою володіє міністерство оборони Росії.

У доповіді відкидається гіпотеза, що "Соколов" і колишній майор поліції Володимир Степанов, який відбуває 24-річний термін на Росії, – одна і та сама особа, як вважалося раніше. "Джерело підтвердило, що, за даними на середину вересня 2019 року, Степанов все ще відбуває термін", – пишуть автори.

За їхніми даними, підозрюваний у злочині спочатку виїхав з Москви в Париж, а потім до Варшави, де протягом п'яти днів винаймав кімнату в готелі. За цей час він з'їздив в Берлін, що вказує на його намір повернутися до Варшави після берлінської операції.

Нагадаємо, 24 серпня в центрі Берліна вбили громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. Він був застрелений із пістолета з глушником чоловіком у перуці. Поліція затримала за підозрою у вбивстві 49-річного росіянина.

30 серпня журналісти заявили, що знайшли докази причетності спецслужб Росії до вбивства чеченського польового командира в Берліні. За даними розслідування "Шпігеля" і Bellingcat, підозрюваний в’їхав на територію Євросоюзу за новим паспортом, виданим в липні 2019 року. Журналістам не вдалося виявити людини з ім’ям, прізвищем і датою народження, зазначеними в паспорті, у жодній із російських баз даних, що дозволило їм припустити, що документ – підроблений.

У тому числі його немає в базі даних системи "Роспаспорт", що повинно було призвести до його затримання на кордоні. Розслідувачі допускають, що паспорт могли видалити з бази, що може вказувати на зв’язок підозрюваного у вбивстві зі спецслужбами Росії.

Розслідувачі називають ім’я, яке використовував підозрюваний – Вадим Андрійович Соколов.

У німецькому урядi заявили, що бачили повідомлення про те, що підозрюваний у вбивстві в серці Берліна, можливо, мав зв'язки з російською розвідкою, але не коментують цю справу.

Речник Кремля Дмитро Пєсков відкинув твердження про причетність російського уряду до вбивства.

Довідка: Загиблий Зелімхан Хангошвілі воював у другій Чеченські війні в 1999–2002 роках проти російських сил. 2016 року він просив притулку в Німеччині, заявляючи, що втікає від низки замахів на його вбивство. Знайомі Хангошвілі кажуть, що й не сумніваються в замовності вбивства – адже загиблий був командиром бойового загону в Чечні на початку 2000-х років. Дехто критикує владу Німеччини за те, що притулку йому так і не надали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme