ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Росія не платитиме внески ПАРЄ і наступного року

Росія не має наміру робити внески до Ради Європи (РЄ) на роботу Парламентської асамблеї (ПАРЄ) в 2018 році, поки права російських парламентаріїв повністю не відновлять

Depo.Світ
14 вересня 2017 06:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-спікер Державної Думи Петро Толстой, передає Depo.ua з посиланням на "Известия".

Толстой нагадав, що рішення про замороження частини внесків до РЄ на роботу ПАРЄ було прийнято в зв'язку з "дискримінаційною політикою" організації. Ця сума становить близько 11 мільйонів євро.

"Ми вважаємо, що поки не буде змінений регламент її роботи, сенсу нашої участі в ній немає. Я нагадаю, що російську делегацію повністю позбавили голосу в ПАРЄ. Поки це не буде змінено, Москва не повернеться до роботи в Парламентській асамблеї і, відповідно, не платитиме внески. Москва виходить із принципів, що ПАРЄ складається з парламентаріїв країн, які обираються народом. Відповідно, позбавлення права голосу - тобто права виступати в ПАРЄ - є дискримінацією народу найбільшою європейської країни", - каже російський депутат.

Нагадаємо, в кінці червня цього року глава МЗС РФ Сергій Лавров повідомив генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда про рішення російської сторони призупинити сплату частини внеску в бюджет РЄ за 2017 рік до відновлення в повному обсязі повноважень національної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Довідка: У 2014 і 2015 роках ПАРЄ прийняла низку резолюцій через анексію Росією Криму, позбавивши російську делегацію права голосувати на сесіях, брати участь в роботі статутних органів і в моніторингової діяльності. У 2016 році Росія вирішила не відправляти необхідні для роботи делегації документи, при цьому Москва продовжила працювати з Радою Європи. У 2017 році російська сторона також вирішила не відправляти документи для акредитації своєї делегації в ПАРЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ