Росія офіційно натякнула, що Білорусь - її територія

Москва розцінить будь-який військовий напад на Білорусь як напад на Росію

Про це заявив посол Росії в Білорусі Михайло Бабич в інтерв'ю телеканалу "Білорусь 1", передає Depo.ua з посиланням на "ТАСС".

Він прокоментував можливість створення постійної американської бази в Польщі, яка обговорювалася президентом США Дональдом Трампом і президентом Польщі Анджеєм Дудою 18 вересня у Вашингтоні.

"Звичайно, це фактор тривожний, і нехтувати ним не можна. І ось дуже важливий момент, я думаю, це важливо і для наших білоруських партнерів і, головне, для всіх, хто щось задумує: напад на Білорусь будь-який у військовому плані буде розцінюватися як напад на Росію з усіма витікаючими з цього наслідками" , - заявив Бабич.

Він також зазначив, що Росія і Білорусь в цьому питанні проводять єдину військову політику, "яка гарантує абсолютну безпеку" громадян обох держав.

"І в цій ситуації ми зусилля свої нарощуємо адекватно обстановці. У нас з нашими білоруськими партнерами в цій частині абсолютне взаєморозуміння: у нас діє регіональне угруповання військ і сил, і на сьогодні сформовані всі компоненти, які необхідні і для оборони, і для удару у відповідь", - сказав посол.

На його думку, плани зі збільшення американського військового контингенту поблизу кордонів Росії і Білорусі не сприяють безпеці сусідніх країн.

"Тому що вже точно ні для Польщі, ні для суміжних держав, де ці бази розгортаються, нічого хорошого таке протистояння не принесе", - додав Бабич.

Нагадаємо, 17 вересня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак запропонував США побудувати військові бази на території країни.

4 жовтня Польща заявила, що Білий дім уже прийняв рішення про розміщення американської військової бази на постійній основі в Польщі, сторонам залишилося вирішити суто технічні питання.

Польща заявила, що американська військова база на її території є відповіддю Росії на її агресивні дії на сході Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія