Росія може вдарити по українській ППО вертольотами Ка-52, - ЗМІ

Російські ударні вертольоти Ка-52 "Алігатор", що базуються в окупованому Криму, в разі війни з Україною направлять на знищення її прикордонних наземних об'єктів протиповітряної оборони (ППО)

Такого висновку дійшов військовий аналітик Бабак Тагвей після навчань за участю російських вертольотів, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"3-я ескадрилья 39-го вертолітного полку армійської авіації РФ практикувалася в придушенні засобів ППО, використовуючи вертольоти Ка-52 з Джанкоя. Це означає, що у випадку війни з Україною дані 16 одиниць Ка-52 можуть бути використані проти об'єктів наземних засобів ППО, розташованих поблизу лінії фронту", - написав експерт у Twitter.

Як зазначає Defence Blog, пілоти Ка-52 під час місій повинні будуть потрапити в чужий повітряний простір, щоб знайти і знищити системи запуску ракет класу "земля-повітря" й радари. Ця місія важлива, оскільки без неї інші літаки опиняться практично беззахисними перед ракетами "земля-повітря".

В умовах сучасної війни протягом першого тижня можливого конфлікту на придушення засобів ППО супротивника відводиться до 30 відсотків вильотів бойової авіації. Defence Blog додає, що розміщені на авіабазі в Джанкої в окупованому Криму вертольоти можуть представляти реальну загрозу для південних регіонів України.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що начебто Україна готує на останню декаду грудня нову збройну провокацію на кордоні з окупованим Кримом.

Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав маячнею заяву Лаврова про підготовку Україною збройної провокації.

17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme