Росія масово порушує права людини і піддає тортурам кримських татар, - США

Після окупації в 2014 році Криму і його незаконного приєднання до РФ російські спецслужби послідовно зміцнювали в Криму свій контроль і порушували права людини

Про це йдеться в щорічній доповіді з прав людини, опублікованій 13 березня Держдепартаментом США, передає Depo.ua з посиланням на DW.

На території анексованого півострова зафіксовано викрадення, тортури, незаконне приміщення в психіатричні лікарні, жорстоке поводження із затриманими, жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також системна дискримінація кримських татар і етнічних українців.

У 2014-2018 роках в Криму жертвами викрадень стали 42 людини, 12 з них пропали безвісти, один знайдений мертвим, двоє були офіційно затримані і 27 відпущені на свободу.

"Російська окупаційна влада не провела належного розслідування випадків смерті та зникнення людей", - наголошується в доповіді.

Крім того, в цей період на психіатричне обстеження проти своєї волі були відправлені 17 кримських татар.

Тортурами, незаконними затриманнями і викраденнями людей займалися й очолювані Росією сили на Донбасі, які також здійснювали гендерне насильство і придушували свободу висловлювання думок. Росія перешкоджає проведенню розслідувань передбачуваних порушень прав людини на цих територіях, роблять висновок автори доповіді.

В частині доповіді, безпосередньо присвяченій Росії, зазначається, що цивільна влада в Чечні лише частково контролює місцеві сили безпеки, які підпорядковуються Рамзану Кадирову. Влада Чечні може бути пов'язана з довільними стратами, в тому числі представників ЛГБТ-спільноти.

У доповіді Держдепартаменту США зазначається, що уряд Росії не зробив належних кроків для судового переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили зловживання, що призвело до атмосфери безкарності в країні.

Зазначимо, після анексії Криму російські силовики регулярно обшукують і затримують кримських татар.

Нагадаємо, Євросоюз закликає Росію дотримуватися міжнародних правозахисних стандартів в окупованому Криму, розслідувати і притягнути винних у порушенні прав людини, а також забезпечити безперешкодний доступ правозахисників.

26 лютого Україна надала до Гааги докази, як Росія використовувала кримчан "живим щитом".

США і ЄС визнали необхідність продовження кримських санкцій.

Станом на вересень 2018 року моніторингова місія ООН з прав людини в Україні за час після незаконної анексії Криму Росією зафіксувала 42 випадки насильницького зникнення людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme