Росія і Китай завалили 110 країн своїми цензурними технологіями

Росія і Китай поширюють свої моделі контролю за інформацією, технології для стеження і цензури в 110 країнах, які придбали або копіювали їх

Про це йдеться в новому звіті "Всесвітня павутина російського і китайського контролю за інформацією" американського фонду Open Technology Fund, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

У звіті йдеться, що контроль за інформацією найефективніше поширюється в країнах з гібридними і авторитарними режимами, що мають зв’язки з Китаєм або Росією. Технології контролю за інформацією, методи управління інформацією і відповідні закони активно впроваджуються в країнах ініціативи "Один пояс – один шлях" (китайська модель) і країнах СНД (російська модель).

За приблизно 13 років експорту Китаєм і Росією засобів контролю інформації, характеристики розповсюджуваних технологій стали досконалішими. У доповіді згадуються масові поставки камер відеоспостереження з технологією розпізнавання осіб, величезний асортимент засобів дослідження цифрового обладнання, посвідчень особи в форматі смарт-карт, розумних баз даних для влади, технологій розумного міста.

"Демократичні держави повинні перешкодити поширенню авторитарних підходів до використання технологій і показати світу, що боротися зі злочинністю та гарантувати національну безпеку можливо і без шкоди кібербезпеці і приватному життю громадян в інтернеті", – заявив автор звіту Валентин Вебер.

Зазначимо, Фонд відкритих технологій (Open Technology Fund) фінансується урядом США для підтримки глобальних технологій свободи Інтернету.

Нагадаємо, Туркменістан, Іран і Білорусь стали одними з 10 режимів, які найжорсткіше цензурують ЗМІ.

У липні корпорація Google припинила роботу над пошуковою системою Dragonfly для Китаю, який би враховував правила цензури у країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme