Росія і Китай обігнали США в гонці озброєнь, - ЗМІ

Росія і Китай залишили США позаду в світовій війні за перевагу в зброї

Про це пише британська газета The Times, передає Depo.ua.

Видання пише, що нова гонка озброєнь вже розпочалася, і космос в ній став останнім рубежем. Заява президента США Дональда Трампа про протиракетну оборону космічного базування є відповіддю на зростаючу загрозу, створювану "новим поколінням екзотичного зброї", розробленої в Росії і Китаї, стверджує британська газета. Проте, йдеться в матеріалі, Сполучені Штати залишаються наймогутнішою військовою державою на планеті.

І Росія, і Китай значно просунулися у фінансуванні розвитку зброї, яка може допомогти "обхитрити, обігнати і придушити" військову перевагу Америки, додає Times.

Після холодної війни Москва і Пекін помітно відставали в гонці озброєнь з Вашингтоном. Однак США більше не користуються військовою перевагою в усіх напрямках. У деяких областях американці відстають - це гіперзвукова зброя і штучний інтелект, саме в ці напрямки Росія і Китай вклали великі інвестиції, пише газета.

Розвиток російського гіперзвукової зброї вплинуло на Пентагон, зазначає видання. Трамп, який вже віддав наказ про створення космічних сил, схоже, буде боротися за те, щоб відновити колишню військову перевагу Америки, пише газета.

Нагадаємо, напередодні командувач надводними силами США віце-адмірал Річ Браун заявив, що США необхідно почати створювати безпілотні кораблі для стримування Військово-морських сил Росії і Китаю.

Нещодавно президент Володимир Путін заявив, що Росія не має наміру брати участь у гонці озброєнь.

Як відомо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна