Росія готує вторгнення на Сході України та німецькі гвинти для "орлів" Путіна

Що світові ЗМІ писали про Україну

Росія готує вторгнення на Сході України…

Depo.ua наводить головні статті світових ЗМІ, які стосувалися України на цьому тижні.

Гвинти для БПЛА Росії від німців.

Попри санкції ЄС, які забороняють продавати Росії товари військового і подвійного призначення, Збройні сили РФ продовжують купувати і встановлювати німецькі гвинти на БПЛА. Німецька Bild зазначає, що гвинти виробляють компанії Graupner/SJ GmbH і aero-naut Modellbau GmbH & Co. KG. Росіяни їх купують та встановлюють на БПЛА "Гранат-1", "Гранат-2", "Орлан-2", "Гранат-3", "ZALA-42104M", "Тахіон", "Груша".

Українські військові на Донбасі регулярно помічають та збивають окремі моделі цих БПЛА, зокрема "Гранат-2". Цей апарат брав участь в операції сепаратистів і боях проти ЗСУ в Дебальцево. Нещодавно на півдні України ЗСУ збили "Гранат-2" з гвинтами компанії aero-naut Modellbau з німецького Баден-Вюртемберга.

Обидва німецькі виробники зазначили, що не знають про використання власних гвинтів у військовій техніці.

Наразі ЗМІ апелюють до німецького уряду з вимогою розібратися в ситуації та покарати порушників санкційних заборон.

Вибори-2019 в Україні - виклик для Польщі

Як пише польський історик і політик Павел Коваль для Rzeczpospolita, українські вибори є одним з найбільших викликів для Центральної Європи та Польщі.

Коваль наводить слова екс-генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена на форумі "Від Крут до Брюсселя", де Петро Порошенко висунувся в президенти. Расмуссен заявив, що України не буде, якщо вона перестане воювати. Бо тоді переможе Росія. А у випадку перемоги України - настане мир.

За словами польського автора статті, можлива поразка України у боротьбі з Росією поставить хрест не лише на нашій країні, але прямо вплине на Польщу та всю Центральну Європу. А особливе значення для Європи мають саме подвійні вибори в Україні. Хоча Кремль слабшає, Путін все одно намагається збудувати імперію. Доказом цього є претензії на поглинання Білорусі. В Європі помилково недооцінюють цю загрозу, називаючи її "дурним союзом". В той же час у ЄС слабшає політична готовність окремих країн захищати власні принципи.

На думку Коваля, Українські вибори не можна назвати святом демократії, бо участь у них братимуть чимало кандидатів серед яких є лише кілька справді досвідчених політиків. При цьому не існує впевненості у збереженні прозахідного курсу держави, бо серед кандидатів є проросійські сили. Можлива їхня перемога дозволить Росії нав‘язати Україні імперіалістичний курс, що стане викликом для Варшави. В купі з проросійськими викрутасами Віктора Орбана, новим східним курсом Німнччини і виходом Великої Британії з ЄС для Польщі створиться велика загроза. До того ж, Польща не може сподіватися сьогодні на таку саму підтримку зі сторони США, як це було в 90-х.

Автор пише, що геополітичні випробування для Польщі зараз є найскладнішими за останні 30 років.

У той же час Financial Times також відреагували статтею на висунення Порошенка в президенти. Британські журналісти закликали не вірити соцопитуванням, послалися на слова неназваного олігарха про шанси Порошенка вдруге перемогти на виборах, які він оцінив у 50%. А також назвали Тимошенко "популісткою".

Нова агресія Росії на Сході України

Експерт Atlantic Council Андреас Умланд вважає, що нова російська агресія на Сході України можлива. І загалом з його останньої колонки можна зрозуміти, що це виключно питання часу після атаки на українські кораблі та захоплення 24-х моряків у полон в листопаді 2018. Для цього є низка передумов.

По-перше, Росія не відчула серйозної реакції Заходу на події неподалік Керченської протоки (агресії щодо наших кораблів). США обмежилися виключно занепокоєнням і скасуванням зустрічі Трампа з Путіним, ЄС так само не ввів санкції. Фактично Росія побачила, що за агресію посилення санкцій не було. Є лише погрози, які лунають. По-друге, на Азові немає спостережної місії тієї ж ОБСЄ - очей Заходу. По-третє, стимулювати Росію до агресії може пошкодження чи початок руйнації Кримського мосту, який має символічне значення для Кремля. Причому агресія може перейти і на Чорне море. Так само побудити Москву до агресії може й неефективність цього мосту. Виправдати невдачу можна буде хіба військовим походом.

Так само піти на конфронтацію Кремль може через катастрофічну ситуацію в Криму із прісною водою. І ситуація ця справді погіршується. Москва нічого не робить для її покращення, а Київ воду постачати давно перестав.

Москва може спробувати захопити закритий канал між Кримом і річкою Дніпро. Це приведе російські регулярні війська вглиб південної частини України і дасть старт офіційній війні між двома країнами.

Шанси України на вступ в ЄС

EUObserver у власному матеріалі про Вибори-2019 і євроінтеграцію України зазначає, посилаючись на слова командувача ООС Сергія Наєва, що напередодні виборів можлива нова ескалація конфлікту на Сході України. Головна причина - бажання Росії вплинути на результати виборів, а саме погіршити шанси влади, змусивши людей, які страждають від війни, проголосувати за кандидатів "миру". У яких зацікавлена Росія.

Також видання нагадує, що головні фаворити президентської гонки - Петро Порошенко та Юлія Тимошенко - роблять ставку на вступ ЄС та НАТО. Порошенко навіть обіцяв подати заявку на вступ в ЄС у 2024 році.

Втім, посилаючись на слова дипломата з ЄС, шанси України на вступ примарні.

"Росія повинна буде або повністю відступити, або розпастися. А в цей час Україна повинна стати стабільним і могутнім гравцем на сході, щоб українське членство в ЄС стало реалістичним", - сказав політик.

І продовжив, що найближчим часом цього не буде, тому Путін "може спати спокійно".

"Православний світ, розділений на частини після розколу, нині перебуває у стані запеклої війни за вплив, яка точиться у таємничих куточках монастирів. Ця війна позбавлена войовничих заяв, у ній говорять про любов і ніколи не згадують ненависть", - пише

Війна церков

Видання Le Figaro порівнює дві важливі події у Росії та Україні, які відбудуться та відбулися днями.

31 січня патріарх Кірілл святкував у присутності Володимира Путіна десятиріччя свого перебування на чолі РПЦ. А 3-го січня у Києві відбудеться інтронізація глави нової Православної церкви України Епіфанія. На церемонії очікується присутність Петра Порошенка.

У Москву до Кірілла приїхали патріархи Антіохії, Словаччини, Чехії, делегації зі США, Грузії, Румунії, Болгарії та Польщі.

У Київ з‘їдуться представники Константинополя і монастирів Афона.

Також журналісти роблять цікавий висновок. Вони кажуть, що у Києві Порошенка порівнюють з князем Володимиром, а "націоналісти готові взяти на озброєння це послання". Дурня, скажете ви. Підтвердимо - дурня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme